godło Polski

Wybicki


 
Edukacja



Archiwum

2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku

ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak tel.: 61 8120 250

e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl



21.06.2016r.

Podręczniki w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I, II, III, IV i V otrzymają podręczniki (z wyjątkiem religiii) i ćwiczenia bezpłatnie. Podręczniki zostaną uczniom wypożyczne. Będą musieli je zwróciić w czerwcu 2017r.  Ćwiczenia nie podlegają zwrotowi. Podręcznik do religii wszyscy uczniowie muszą zakupić we własnym zakresie.
Uczniowie klas VI kupują wszystkie podręczniki we własnym zakresie.

Wykaz podręczników dla klas VI oraz wykaz podręczników do religii dla klas I - VI


20.06.2016r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24.06.2016r.:

  • klasy Ia, Ib, Ic, Id - godzina 8:00;

  • klasy IIa, IIb, IIc, IId, IIIa, IIIb - godzina 9:00;

  • klasy IIIc, IVa, IVb, Va, Vb, Vc, VIa, VIb, VIc - godzina 10:30.

Świetlica w tym dniu będzie nieczynna.


09.06.2016r.

Półkolonie letnie w naszej szkole

I turnus: 27 czerwca - 1 lipca 2016r.
II turnus: 4 lipca - 8 lipca 2016r.

Więcej informacji...


04.06.2016r.

Festyn rodzinny "Cuda nie z tej budy!"

Tegoroczny festyn rodzinny odbył się pod hasłem: Cuda nie z tej budy! Na szkolnym boisku zagościły korowody barwnie ubranych Cyganek i Cyganów. Po tradycyjnych występach artystycznych i konkurencjach sportowych wszyscy zaproszenie goście, wśród nich Wójt Gminy Czerwonak, mogli skorzystać z jarmarcznych rozmaitości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stragany, które zachęcały do samodzielnego zrobienia gniotka, przygotowania oryginalnej biżuterii z makaronu czy też fantazyjnego pomalowania twarzy. Kramy z wiatrakami, bańkami mydlanymi i balonowymi zwierzakami bawiły zarówno małych jak i dużych. Jak co roku najdłuższa kolejka ustawiła się przy stoisku z watą cukrową.
Tak wspaniałego festynu nie udałoby się zorganizować, gdyby nie ogromne zaangażowanie i wsparcie sponsorów, Rady Rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Karolina Borowiak


29.05.2016r.

Konkursy języka angielskiego

13.05.2016r. oraz 20.05.2016r. odbyły się międzyszkolne konkursy języka angielskiego w Murowanej Goślinie i Bolechowie. Uczestnicy zmagali się z tekstami leksykalno-gramatycznymi. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIc Daniel Wichtowski zajął dwukrotnie 3 miejsce w obydwu konkursach.
Danielowi gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Arkadiusz Gas


28.05.2016r.

Konkur matematyczny w Suchym Lesie

W czwartek, 28 maja, uczniowie z klasy 6c rywalizowali z uczniami klas piątych i szóstych w finale XVI edycji Międzygminnego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Suchym Lesie.
Bartosz Machiński wywalczył II miejsce.
Wszystkim uczniom biorącym udział w tym Konkursie serdecznie gratuluję chęci, odwagi i samozaparcia.

Agnieszka Fulczyk


25.05.2016r.

Festyn rodzinny - 04.06.2016r.

czytaj więcej


17.05.2016r.

Dzień Zdrowia

We wtorek, 17 maja, uczniowie naszej Szkoły brali udział w warsztatach tematycznych, w ramach obchodów „Dnia Zdrowia”. W tym dniu cel był jeden: propagowanie zdrowego stylu życia. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły panią dietetyk, która przybliżyła uczniom zasady zdrowego odżywiania, omawiając przy tym piramidę zdrowia. Uczniowie mieli okazję zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej, podany w procentach praz masę mięśni. Przy okazji doświadczając, że matematyka króluje wszędzie :-)
Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w pogadance „Jak radzić sobie ze stresem?”, gdzie rozmawiali o tym czym jest stres i jak z nim walczyć.
Nie zabrakło również zajęć sportowych, podczas których uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów lub uczestniczyli w zajęciach fitness, rozwijając kondycję fizyczną.
Oprócz tego uczniowie uczyli się, jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Klasy piąte, w warsztacie „Spacer po zdrowie”, poznawali gatunki drzew, tworząc z nich zielniki.

Agnieszka Fulczyk, Elżbieta Musielska


13.05.2016r.

Wizyta w Mobilnym Centrum Nauki "Planeta Energii"

13 maja 2016 roku klasy trzecie pojechały do Koziegłów na warsztaty przygotowane przez Mobilne Centrum Nauki "Planeta Energii".
Na terenie centrum uczniowie zwiedzili Energobus z interaktywną ścieżką dydaktyczną oraz Kiosk z animacjami związanymi z energią elektryczną i ochroną środowiska. Wzięli udział w pokazach naukowych prowadzonych przez planetowych ekspertów. Duże wrażenie na wszystkich zrobiło kino 3D. Uczniowie mogli zobaczyć film o Energoludkach- mieszkańcach "Planety Energii". Wizyta w Mobilnym Centrum Nauki bardzo wszystkim się podobała. W dobrych humorach i drobnymi upominkami wróciliśmy do szkoły.

Lucyna Krysińska


12.05.2016r.

Gminny Konkurs Kaligraficzny

12.05.2016 roku odbył się w Koziegłowach Gminny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów z klas trzecich.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Alicja Mazurkiewicz i Wiktoria Jankowiak z klasy IIIb oraz Marta Olekszy z klasy IIIa.
Zadaniem uczniów było przepisanie piórem wiersza Doroty Gellner pt.:"Deszczowe Dziwaki". Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę rozplanowanie tekstu, kształt liter, właściwe ich proporcje, poprawnośc ortograficzną, estetykę połączeń literowych, zdobienia graficzne i ogólne wrażenie estetyczne.
Duży sukces odniosła Alicja Mazurkiewicz, która zajęła I miejsce. Natomiast Wiktoria Jankowiak otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!

Lucyna Krysińska


12.05.2016r.

I Gminny Konkurs Języka Polskiego

12 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbył się I Gminny Konkurs Języka Polskiego – konkurs pięknego czytania utworów prozatorskich Małgorzaty Musierowicz. Komisja konkursowa, której przewodniczył p. Bogdan Żyłkowski, przyznała 3 równorzędne nagrody oraz wyróżnienia. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy gościć trzyosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami szkół podstawowych w Gminie Czerwonak - Bolechowa, Kicina, Koziegłów, Czerwonaka. Dziękujemy za niezwykłe wspólne chwile z książką.

Lidia Bronowicka-Trybuś, Romana Orłowska, Anita Marlewska, Anna Konieczna


10.05.2016r.

Maraton czytelniczy

10 maja bieżącego roku uczniowie z klas II i III uczestniczyli w "Maratonie czytelniczym". Każda klasa wybrała książkę, którą czytali uczniowie, wychowawcy, zaproszeni nauczyciele, pani bibliotekarka i pani woźna Róża Zielińska.
Czytanie odbywało się w klasach lub w przygotowanym kąciku czytelniczym. Uczniowie siedzieli na poduszkach i mogli w skupieniu słuchać fragmentów ulubionych książek. Wybrane książki do czytania to: "Karolcia", "Nieznane przygody Mikołajka", "Mikołajek","Dziadek na huśtawce","Ciocia Jadzia, "Bon czy ton","Kuba i Buba"
Po "Maratonie czytelniczym" wykonali ładne ilustracje plastyczne, które można obejrzeć w naszj galerii.

Lucyna Krysińska


03.05.2016r.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

225. ROCZNICA UCHWALENIA


IPN TV Kraków

Animacja Polskie Symbole Narodowe - Polak mały


Fotografia z dronaŚwięto Flagi w Gminie Czerwonak

CoolturalnaTV.pl - Film


26.04.2016r.

Zakończenie projektu Matematyka w otaczającym nas świecie

We wtorek, 26 kwietnia, odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu "Matematyka w otaczającym nas świecie" z dotacją Fundacji mBanku. Był on skierowany do 17 uczniów z klas V-VI, zorganizowanych w dwóch grupach.
Projekt "Matematyka w otaczającym nas świecie" to nauka matematyki poprzez zabawę, rozwój logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i umiejętności geometrycznych poprzez praktyczne działania.
Innowacyjne podejście w nauczaniu dzieci w celu pokazania powiązań pomiędzy działaniami arytmetycznymi a planowaniem remontu w domu i ogrodzie oraz organizowaniem wycieczki a umiejętnością obliczania skali, z pewnością przyczyniło się do rozwijania wiedzy i umiejętności matematycznych u dzieci oraz rozwijania umiejętności pracy w zespole. Konkursy organizowane w trakcie realizacji projektu, miały na celu nie tylko uatrakcyjnienie zajęć, ale także wychowanie w atmosferze zdrowej rywalizacji, zautomatyzowanie podstawowych operacji matematycznych, a także zachęcenie do twórczego i analitycznego myślenia.

Agnieszka Fulczyk, Karol Konwerski


25-26 kwietnia 2016r.

Akcja SU Szkoło Pomóż i Ty"

Samorząd Uczniowski włączył się w akcję Szkoło Pomóż i Ty organizowaną przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty z siedzibą w Gdyni. Akcja ma na celu pomoc podopiecznym Fundacji. Zbiórka pieniędzy odbywała się poprzez nabycie przez uczniów pomocy naukowych. Przedstawiciele Samorządu, wyznaczeni ds. pomocy Fundacji zebrali kwotę w wysokości 95 zł, która zostanie przekazana na konto Fundacji.

Opiekun SU Agnieszka Fulczyk


22.04.2016r.

Dzień Logicznego Myślenia

W piątek, 22 kwietnia, uczniowie naszej Szkoły brali udział w matematycznym biegu z mapą, w ramach obchodów Dnia Logicznego Myślenia. Zespół klasowy z wychowawcą na czele, miał zadanie znaleźć dany punkt kontrolny, mając do dyspozycji mapę z wyznaczoną trasą biegu i rozwiązać zadanie. Na każdym z punktów kontrolnych, było ich aż dziesięć, czekała na uczniów koperta z zadaniem matematycznym sprawdzającym wiedzę i umiejętności wykorzystania matematyki w praktyce. Wśród pojęć znalazły się: zagadki, skojarzenia matematyczne, krzyżówka gigant, obliczanie wieku i wysokości drzewa za pomocą wzoru, linijki i miary, latająca tabliczka mnożenia, oś liczbowa, zadanie na dodawanie i odejmowanie liczb rzeczywistych oraz niezwyciężone ułamki.
Celem tego przedsięwzięcia było połączenie sportu i rekreacji z matematyką, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz integracja klasowa.
Matematyka to nie tylko siedzenie w ławkach szkolnych. Wcale nie jest nudna, może być przyjemna i co najważniejsze, jest nieodzowna w życiu codziennym :-)

Agnieszka Fulczyk


21.04.2016r.

II Gminny Konkurs Piosenki Polskiej

21 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Piosenki klas I-III. Pięc szkół (Owńska, Koziegłowy, Kicin, Bolechowo, Czerwonak) zaprezentowało swoich wykonawców. Konkurs stał na wysokim poziomie. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały się na scenie i jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Jury pod przewodnictwem pani Karoliny Piotrowskiej- Sobczak przyznało trzy  nagrody i trzy wyróżnienia. Nagrodę GRAND PRIX zdobyła Natalia Skrzypczak z Koziegłów, która zaśpiewała piosenkę pt.:"Podróż do krainy bajek". Drugie miejce zajęła Marta Olejniczak z Czerwonaka, która zaprezentowała piosenkę pt.:"Różowa piosenka". Trzecie miejsce wywalczyła Ida Żak z Kicina, która wykonała piosenkę pt.:"Pomaluję cały świat". Wyróżnienia otrzymali: Marcin Klichowicz z Czerwonaka, Marta Kasperczak z Kicina i Vanessa Suchomska z Koziegłów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do konkursu i przyjechali do naszej szkoły. Było nam bardzo miło Was gościć i zapraszamy za rok.

Lucyna Krysińska, Marlena Wobszal


Strona internetowa 1050. Rocznicy Chrztu Polski

"Jest to centrum informacji o wydarzeniach związanych z Jubileuszem oraz miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat tego kluczowego dla historii Polski wydarzenia. Na stronie znajdują się zróżnicowane materiały o charakterze informacyjnym, edukacyjnym, historycznym oraz liturgicznym, a także muzyka i prace plastyczne inspirowane polskim dziedzictwem chrześcijańskim."



16.04.2016r.

Konkurs wiedzy o Józefia Wybickim

W kwietniu odbył się w międzyklasowy konkurs wiedzy o Józefie Wybickim. Reprezentanci klas trzecich musieli wykazać się szeroką wiedza na temat życia naszego patrona. Rywalizacja była zaciekła. Najlepsi okazali się uczniowie klasy IIIc, drugie miejsce zajęła klasa IIIa, a trzecie miejsce przyznano klasie IIIb.
Gratulujemy!

Karolina Borowiak


13.04.2016r.

III Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej

13 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej, w którym wzięło udział 23 uczniów z klas I-III. Jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył Marcin Klichowicz z klasy IIIa, drugie miejsce zajęła Marta Olejniczak z klasy IIIb, trzecie miejsce wywalczyła Julia Sosnowska z klasy IIIb. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Paszkiewicz z klasy IIIb, Tomasz Borowski- Dobrowolski z klasy IIIa oraz Antonina Deckert z klasy Ia. Wszystkim występującym gratulujemy, a za zwycięzców "trzymamy kciuki", ponieważ będą reprezentowali naszą szkołę w II Gminnym Konkursie Piosenki Polskiej klas I-III.
Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Lucyna Krysińska, Marlena Wobszal 


01.04.2016r.

Sprawdzian klas VI

W dniu 5 kwietnia 2016r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się sprawdzian klas VI. Uczniowie klas I - V nie przychodzą w tym dniu do szkoły. Nieczynna będzie również świetlica.


22.03.2016r.

Światowy Dzień wody

Dnia 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody w ramach, którego uczniowie obejrzeli przedstawienie na temat znaczenia wody dla człowieka w wykonaniu klasy VIa "Woda źródłem życia". Ponadto wzięli udział w spotkaniu z członkiem grupy survivalowej, dotyczącym pozyskiwania wody i jej znaczenia. W mniejszych grupach samodzielnie uczniowie uzdatniali wodę i przeprowadzali doświadczenia.Uwieńczeniem dnia warsztatowego był koncert zorganizowany przez Samorząd Uczniowski "Mam Talent".

Elżbieta Musielska, Agnieszka Fulczyk


18.03.2016r.

Informacja o opiece świetlicowej dzieci sześcioletnich

Szanowni Państwo!

Decyzją Wójta Gminy Czerwonak będzie opieka świetlicowa dla dzieci 6-letnich w szkołach podstawowych!

Ponieważ rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (zerówek) we wszystkich szkołach podstawowych rozpoczęła się 10 marca pod adresem

www.gminaczerwonak.przedszkola.vnabor.pl

bardzo proszę, aby w przypadku jakichkolwiek zmian w złożonych deklaracjach o kontynuacji, bezpośrednio kontaktować się z dyrektorami przedszkoli i szkół. Pamiętajmy, że elektroniczny system naboru nie pozwoli na podwójną rejestrację. Aby dokonać nowej należy wycofać dokonaną. Mamy czas do 25 marca, do godz. 15:00.

dyrektor SAPO Emilia Korzep


09.03.2016r.

Trening pokazowy

W dniu 09.03.2016r. w hali sportowej w Czerwonaku odbył się pokazowy trening siatkówki. W treningu uczestniczyli zawodnicy KS Energetyk, AZS UAM Poznań oraz uczniowie Szkolnego Klubu Sportowego Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. Trenerzy przeprowadzili cykl ćwiczeń z piłką siatkową. Zajęcia sprawiły wszystkim dużą radość, zobaczyliśmy jak piękną grą jest siatkówka. Wszystkim uczestnikom – zawodnikom, trenerom i rodzicom bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora AKWENU, pana Radosława Jaśkowiaka, który czuwał nad całą imprezą.

dyrektor SP Czerwonak Małgorzata Marciniak

Fotoreportaż


04.03.2016r.

Turniej klas III w "Dwa ognie"

W piątek (04.03) odbył się poraz kolejny Turniej Klas III w "Dwa Ognie".
Nasza reprezentacja zajęła w tym roku wspaniałe III miejsce.
Oto skład naszej reprezentacji:
Eryk Pietz (IIIb), Kamil Prusakiewicz (IIIb), Adrian Brudniewicz (IIIb), Bartosz Marlewski (IIIa), Maja Pomorska (IIIa), Konrad Zawada (IIIa), Konrad Korta (IIIc), Piotr Wojtkowiak (IIIc), Zofia Smuszkiewicz (IIIc), Kacper Rożnowski (IIIc).

Wyniki turnieju:
I m-ce SP Koziegłowy
II m-ce SP Kicin
III m-ce SP Czerwonak
IV m-ce SP Bolechowo
V m-ce SP Owińska

Dziękujemy również uczniom z kl.Va, którzy pomagali w organizacji tego turnieju (M. Deckert, Z. Majsnerska, P. Dobrochowska, W. Konieczna, J. Kimel, K. Korta).

B. Janas


01.03.2016r.

Zdjęcie żołnierzy

Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956 - wystawa (historia w pigułce)

Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej


26.02.2016r.

Konkurs plastyczny

plakat1) Organizatorzy
Organizatorami konkursu są Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

2) Cel konkursu
Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska wśród uczniów szkół podstawowych i ich rodziców, zachęcenie do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska, integracja dzieci działających na rzecz ochrony środowiska oraz rozwinięcie umiejętności plastycznych wśród dzieci biorących udział w konkursie.

3) Temat pracy
Uczniowie mają za zadanie stworzyć plakat promujący ochronę środowiska. Przewidziano trzy kategorie tematyczne prac:
- ochrona wody,
- wykorzystanie odpadów,
- energia odnawialna.
Im ciekawsze pomysły, tym większa szansa na nagrodę.

4) Uczestnicy konkursu
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

5 )Wymogi techniczne pracy
Technika pracy konkursowej: praca wykonana odręcznie przy zastosowaniu dowolnie wybranych technik plastycznych (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie, grafika itp.). Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych. Rozmiar plakatu powinien się mieścić w zakresie od A4 do A2.

6) Termin konkursu Konkurs rozpoczyna się 18 lutego 2016 roku, natomiast prace przyjmowane będą do 29 kwietnia 2016 roku. O przyjęciu decyduje data stempla pocztowego.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy


miniatura plakatu19.02.2016r.

Trening pokazowy

Zaproszenie dla Rodziców i Dzieci mieszkających na terenie Gminy Czerwonak na pokazowy trening z udziałem siatkarskich klas sportowych z Poznania, reprezentantów drużyn seniorskich i Szkolnego Klubu Sportowego z SP Czerwonak.

Termin: 09.03.2016r., godz. 18:00.


Zapisy do siatkarskiej klasy sportowej dzieci klas III


Informacje dotyczące naboru do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czerwonaku

Szanowni Państwo!
Już niedługo rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów w Gminie Czerwonak.
Po raz pierwszy rekrutacja do publicznych przedszkoli i publicznych oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych w Bolechowie, Czerwonaku i Owińskach odbywać się będzie z wykorzystaniem ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU NABORU. Rejestracja odbywać się będzie pod adresem gminaczerwonak.przedszkola.vnabor.pl, w terminie od 10 do 25 marca 2016 roku.
Dokonywany wybór jest zawsze trudną, odpowiedzialną i ważną decyzją. Najpoważniejsze
zadanie mają rodzice wszystkich dzieci 6-letnich, którym przyjdzie zadecydować, czy
pozostawić swoje dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, czy zapisać do klasy I w publicznej szkole podstawowej. Zanim podejmiecie Państwo ostateczną decyzję serdecznie zapraszamy na Drzwi otwarte.

Zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez  Gminę Czerwonak na rok szkolny 2016/2017


Informacje dotyczące naboru do I klasy Szkoły Podstawowej w Czerwonaku

Zasady rekrutacji do publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów
prowadzonych przez  Gminę Czerwonak na rok szkolny 2016/2017

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły


19.02.2016r.

Wydarzenia z życia klasy Ib

Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Wigilia, Balik


28.01.2016r.

Komunikat Wójta Gminy Czerwonak - zaproszenie na "drzwi otwarte" w szkołach podstawowych Gminy Czerwonak

"Drzwi otwarte" w Szkole podstawowej w Czerwonaku - 17.02.2016r., godz. 17:00.

*** Więcej informacji ***


13.01.2016r.

Gminny Turniej Piłki Koszykowej w Koziegłowach

Odbył się kolejny turniej piłki koszykowej w Koziegłowach. Nasza szkoła reprezentowana była przez drużyny dziewcząt i chłopców.

W drużynie dziewcząt grały: Wiktoria Bednarek, Julianna Czerwińska, Eliza Grzybowska, Wiktoria Jaroszewska, Natasza Jelińska, Zofia Majsnerska, Agata Sądej i Martyna Stola.

Chłopcy natomiast grali w składzie: Kacper Bartkowiak, Dawid Bryjak, Maciej Gawłowicz, Kamil Gębczyński, Kacper Korta, Witold Weiss i Sebastian Zakęs.

Wyniki dziewcząt:
I miejsce SP Owińska,
II miejsce SP Kicin,
III miejsce SP Koziegłowy,
IV miejsce SP Bolechowo,
V miejsce SP Czerwonak.

Wyniki chłopców:
I miejsce SP Czerwonak,
II miejsce SP Koziegłowy,
III miejsce SP Kicin,
IV miejsce SP Bolechowo.

Karol Pabisiak




97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Powstanie Wielkopolskie – zbrojne wystąpienie polskich mieszkańców Wielkopolski przeciwko państwu niemieckiemu wkrótce po zakończeniu I wojny światowej. Polacy domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Polski, która w tym czasie umacniała swą niepodległość. Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 w Poznaniu, w czasie wizyty powracającego do Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Jana Paderewskiego, który w drodze do Warszawy przybył 26 grudnia do Poznania, demonstracyjnie witany przez Polaków. 27 grudnia Paderewski wygłosił przemówienie do tłumów zebranych przed hotelem Bazar. Tego samego dnia paradę wojskową na Świętym Marcinie urządzili Niemcy. Zrywano polskie i koalicyjne flagi, napadano na polskie instytucje. Doszło do zamieszek, w wyniku których wywiązała się walka, podjęta następnie przez oddziały kierowane przez Polską Organizację Wojskową. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo-wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918. Było to jedno z trzech, obok powstania wielkopolskiego 1806 roku i powstania sejneńskiego w 1919 roku, zwycięskich powstań w dziejach Polski.
Dowódcami powstania byli kolejno: Stanisław Taczak i Józef Dowbor-Muśnicki.

http://www.powstaniewielkopolskie.pl


Wesołych Świąt

Szopka bożonarodzeniowa

22.12.2015r.

Plakat


16.12.2015r.

Komunikat Wójta Gminy Czerwonak - Strategia Rozwoju Oświaty

Serdecznie zapraszam Mieszkańców Czerwonaka do współtworzenia Gminnej Strategii Rozwoju Oświaty na lata 2015-2020 w dniu 18 stycznia 2016 roku o godz. 16:30 w Szkole Podstawowej w Czerwonaku.

Z uwagą wysłuchamy Państwa refleksji i opinii na temat dotychczasowego funkcjonowania gminnej oświaty, a także pomysłów na jej ulepszenie.

Razem spróbujemy wypracować nowe rozwiązania i modele.

Z wyrazami szacunku

Jacek Sommerfeld
Wójt Gminy Czerwonak

*** Plakat ***


15.12.2015r.

Jasełka w klasie IIIa

12 grudnia rodzice uczniów klasy IIIa prawdziwie poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. To wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego, które wszystkich wprawiło w świąteczny nastrój. Mali aktorzy przepięknie przedstawili historię Maryi i Józefa. Swym występem zachwycili publiczność.

Karolina Borowiak


13.12.2015r.

Bajeczna Niedziela u Raczyńskich

W niedzielę 13 grudnia 2015r. dziesięcioro dzieci z naszej szkoły, miało zaszczyt uczestniczyć w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu na „Bajecznej Niedzieli u Raczyńskich”, na którą udali się wraz z rodzicami.

Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Wesoły Ryjek i zima” Wojciecha Widłaka, które zostało przeczytane przez Aleksandrę Hamkało - znaną aktorkę filmową i teatralną. W 2012 roku została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz nominowana do nagrody Złotej Kaczki. Zaproszeni goście spędzili czas w bibliotece w przemiłej atmosferze, pełnej sympatii i radości. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowy autograf oraz mały upominek świąteczny. A już za miesiąc następne spotkanie…

Anita Marlewska


10.12.2015r.

Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

Dnia 10.12.15 odbył się Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w Murowanej Goślinie. Organizatorem turnieju była Akademia Siatkówki SOS. Mecze odbywały się systemem singli, czyli małych gier 1x1 na zmniejszonym boisku.
Zespół dziewcząt naszej szkoły zajął II miejsce, zdobywając łacznie 102pkt. Było też dużo nagród indywidualnych.

Oto skład drużyny:
Wiktoria Konieczna (VA) - I miejsce
Julia Kimel (VA) - II miejsce
Zofia Majsnerska (VA) - IV miejsce
Martyna Stola (VIC) - IV miejsce
Matylda Deckert (VA) - VII miejsce
Joanna Walkowiak (VA) - VIII miejsce

OSTATECZNE WYNIKI MECZÓW:
1. Murowana Goślina - 217 pkt.
2. SP CZERWONAK - 102 pkt.
3. Długa Goślina - 96 pkt.
4. Białężyn - 52 pkt.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów siatkarskich :).

Beata Janas


04.12.2015r.

Spotkanie z Piotrem Witoniem

W nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel miś” klasa IIIa wzięła udział w spotkaniu autorskim z aktorem Piotrem Witoniem. Aktor wcielił się w rolę tygryska – przyjaciela Kubusia Puchatka. Wprowadził widzów w bajkowy świat Stumilowego Lasu. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów książki, posmakować misiowego przysmaku oraz pobawić się z tygryskiem. To było niezwykłe spotkanie, które będziemy długo wspominać.

Karolina Borowiak


04.12.2015r.

V Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN

Celem imprezy był przegląd umiejętności pływackich w celu wyłonienia talentów pływackich wśród dzieci i młodzieży Gminy Czerwonak oraz popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej i spędzania czasu wolnego.

Naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów z klas I - VI.

Zawodnik miał prawo startować w dwóch konkurencjach indywidualnych. Pierwsze trzy miejsca były punktowane ( I m-ce - 3 pkt., II m-ce - 2 pkt., III m-ce - 1 pkt., dodatkowe 6 pkt. za start dla nauczyciela).

Wyniki:

  • Kalina Bakurow - I miejsce styl dowolny 2008;
  • Adam Meyer - II miejsce styl dowolny 2008;
  • Martyna Stachowiak - I miejsce styl dowolny 2007;
  • Adam Lewandowicz - 2 x I miejsce styl dowolny i grzbietowy 2007;
  • Stanisław Dobrogowski - II miejsce styl dowolny 2007;
  • Martyna Giera - III miejsce styl klasyczny 2006;
  • Weronika Iwan - III miejsce styl grzbietowy 2005;
  • Krzysztof Meyer - 2 x I miejsce styl dowolny i grzbietowy 2005;
  • Adam Zaborowski - I miejsce styl dowolny, II miejsce styl klasyczny 2005;
  • Mikołaj Stachowiak - II miejsce styl dowolny 2004.

Pozostałe wyniki:

  • II miejsce w sztafecie 4 x 25 m. stylem dowolnym dla SP Czerwonak (Adam Zaborowski, Weronika Iwan, Zuzanna Dondaj, Krzysztof Meyer);
  • III miejsce 25 m. stylem dowolnym w kategorii Nauczyciele dla Karola Pabisiaka z SP Czerwonak.

Klasyfikacja drużynowa:

  • I miejsce SP Koziegłowy
  • II miejsce SP Czerwonak
  • III miejsce SP Bolechowo

Karol Pabisiak


3.12.2015r.

Uczymy się razem żyć.

Dnia 3 grudnia 2015 r. dzieci z klasy IIc brały udział w warsztatach, których celem była popularyzacja edukacji włączającej oraz zmiany postaw wobec osób niepełnosprawnych. Z pomocą lalek naturalnej wielkości - muppetów, dzieci oswajały się z niepełnosprawnością. Poprzez różne sytuacje dzieci uczyły się akceptacji, zrozumienia i możliwości uczenia się nawzajem.

Dorota Śliwińska


02.12.2015r.

JARMARK ŚWIĄTECZNY - komunikat dyrektora CRKF AKWEN

Serdecznie wszystkich zapraszam w dniu 6 grudnia 2015 r. do wspólnej przedświątecznej zabawy na parkingu pływalni w Koziegłowach.

W programie:

14:00 rozpoczęcie Jarmarku;

15:00 - 18:00 występy artystyczne zespołów z gminnych szkół i przedszkoli;

16:30 akcja CHOINKA:
- zapalenie lampek na choince przed pływalnią,
- oficjalne powitanie i otwarcie Jarmarku przez Pana Wójta Jacka Sommerfelda;

16:45 przyjazd Mikołaja - rozdawanie upominków dla dzieci;

18:00 zakończenie Jarmarku.

Sprawmy sobie radość i wspólnie spędźmy ten cudowny czas.

Radosław Jaśkowiak
Dyrektor CRKF AKWEN


Kronika klasy Ib


Wzięcie Arsenału - Marcin Zalewski

185. rocznica wybuchu Powstania listopadowego

29 listopada 1830r.


25.11.2016r.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia lekcje miały niecodzienny charakter. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Wykonywały zakładki do książek, przyborniki na biurko oraz wełniane figurki misiów. W całej szkole można było spotkać dzieci spacerujące ze swoimi ulubionymi misiami.

Karolina Borowiak


24.11.2015r.

TRIATHLON MATEMATYCZNY

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w bezpłatnym, ogólnopolskim konkursie matematycznym w serwisie matzoo.pl.
Aby wziąć udział:
- przeczytaj regulamin,
- zarejestruj się na stronie http://triathlon.matzoo.pl,
- zapoznaj się  z zadaniami,
- udziel prawidłowych odpowiedzi i czekaj na wyniki.
Do wygrania: 18 tabletów, 30 pendrive'ów.

Agnieszka Fulczyk, Karol Konwerski


17.11.2015r.

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Dnia 17 listopada 2015r. w naszej szkole  uczniowie klas II, III i IV uczestniczyli w spotkaniu z panią Elizą Piotrowską, która jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Pani Eliza przywitała dzieci i przedstawiła kukiełkę, z którą przyjechała - ulubioną bohaterkę książkową ciocię Jadzię. Prezentując kolejne części przygód cioci Jadzi i opowiadając o niej wzbudziła zainteresowanie i sympatię do bohaterki, która jak wyjaśniała dzieciom istnieje naprawdę, gdyż jest nią ona sama. Kolejna osoba, o której pisze w swoich ksiażkach jest dziewczynka - jej bratanica Oliwia. Autorka opowiedziała również dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej, która zaczeła się w wieku 12 lat, po spotkaniu ze znaną pisarką Danutą Wawiłow. To ona zachęcała ją do pisania, prowadziła ją i uczyła pisania ksiażek. Pisarka prezentowała swoje ksiażki i ciekawie o nich opowiadała. Napisała już ponad 50 ksiażek. Wsród nich są: Ciocia Jadzia, Ciocia Jadzia tęcza, Ciocia Jadzia w szkole, Ciocia Jadzia w Rzymie, Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej. Autorka zdradziła również dzieciom, o czym będzie kolejna część przygód cioci Jadzi. Spotkanie było niezwykłe, sympatyczne, pełne radości i wyjątkowe. Pełne humoru, zabawy i nauki spotkanie z Elizą Piotrowską na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.  Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiatkowy autograf z osobistą dedykacją i rysunkiem.

Anita Marlewska


13.11.2015r.

Klasa III b z wizytą w Urzędzie Gminy w Czerwonaku

Dnia 13 listopada 2015 roku klasa III b wybrała się do Urzędu Gminy w Czerwonaku.
W urzędzie uczniowie zainteresowali się kącikiem „Flamcio” przeznaczonym dla dzieci.
Pani z biura obsługi klienta oprowadziła  uczniów po urzędzie. Na początku dzieci  zapoznały się z pracą w biurze podawczym.  Potem odwiedziły biuro wydawania dowodów.
Następnie  pani Radosława Wiśniewska - skarbnik gminy - opowiedziała o swojej pracy  i wręczyła  pamiątkowe monety .
Na koniec uczniowie spotkali się z Wójtem Gminy Czerwonak - panem  Jackiem Sommerfeldem. Przekazali prace plastyczne prezentujące różne obiekty z naszej gminy oraz zaśpiewali piosenkę. Wójt wręczył dzieciom kolorowanki „Flamcia” oraz upominki.
Na zakończenie wizyty był słodki poczęstunek.
W miłej atmosferze i z nową wiedzą o urzędzie gminy uczniowie wrócili do szkoły.

Lucyna Krysińska


Flaga Polski

10.11.2015r.

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.Program artystyczny przygotowała klasa IIc. Wśród wierszy i piosenek o ojczyźnie i patriotyźmie, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Za swoją ogromną pracę zostały  nagrodzone rzęsistymi brawami. Klasy starsze  włączyły się do apelu, śpiewając piosenki legionów. Apel był uroczysty i radosny.

Dorota Śliwińska


09.11.2015r.

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

W przededniu Święta Niepodleglości, 09.11.2015 już po raz piąty odbył się w Murowanej Goślinie Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. W tym roku po raz pierwszy wzięła w nim udzial reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Cichoń i Wiktoria Bolesławska z klasy VIb oraz Wiktoria Konieczna z klasy Va. Cały konkurs stał na wysokim poziomie, a III miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył nasz duet: Natalia Cichoń i Wiktoria Bolesławska, które wykonały pieśń pt. "O mój rozmarynie" w opracowaniu na 2-głosy.
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Marlena Wobszal


29.10.2015r.

Konkurs recytatorski "Jesienna zaduma"

29 października 2015 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Jesienna zaduma" organizowanego przez GOK "Sokół". Do konkursu przystąpiło 40 uczniów klas I-III oraz 13 uczniów klas IV-VI.
Komisja wyróżniła sześcioro uczniów, którzy będą reprezentować nasza szkołę w GOK "Sokół" dnia 9 listopada 2015r.
Klasy I-III:
Kalina Bakurow ("Na straganie" - J.Brzechwa),
Natalia Winkel ("Uforudek"  - A. Frączek),
Tomasz Dobrowolski ("Kurcze blade" - W. Chotomska).
Klasy IV-VI:
Bartosz Siodła ("Są takie słowa" - A. Frączek),
Weronika Kopeć ("Bańkowice mydlane" - W.Chotomska),
Martyna Stola ("Papiloty" - K. Jerzykowa).

Anita Marlewska


28.10.2015r.

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Koziegłowach

Skład drużyn:

dziewczyny - II miejsce

  • Martyna Stola VIc
  • Julia Jakiel Vc
  • Weronika Iwan Vc
  • Patrycja Dobrochowska Va
  • Kinga Wolniewicz VIc
  • Weronika Bredow VIb
  • Julianna Czerniawska VIb - tytuł "Najlepszy bramkarz"
  • Agata Sądej VIb

chłopcy - II miejsce

  • Witold Weiss VIb
  • Brajan Burzyński VIb - tytuł "Najlepszy zawodnik"
  • Dawid Bryjak VIb
  • Mikołaj Pomorski Va
  • Kacper Korta Va
  • Mikołaj Stachowiak Va
  • Jan Gadomski VIc
  • Kamil Gębczyński Vb
  • Sebastian Zakęs Vb

Karol Pabisiak


13.10.2015r.

Bajkoterapia

W dniu 13 października 2015 r. gościliśmy w naszej szkole panie z Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Przeczytały dzieciom bajki psychoedukacyjne, których priorytetem jest wprowadzenie pozytywnych zmian w zachowaniu.
Dzieci klasy IIb i IIIc wysłuchały utworu pt. "Siedmiu wspaniałych" autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel dotyczącągo agresji. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące między innymi "Co jest dobrym, a co złym zachowaniem?". Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach bajko-terapeutycznych. W klasie IIa i IIc dzieci wysłuchały bajkę dotyczącą tolerancji i szacunku wobec innych ludzi na podstawie utworu  pt. "Bal motyli". Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach rozwiązując różne zadania.
Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie dzieci z naszymi gośćmi panią B. Misiarz i K. Obstalecką - nauczycielami bibliotekarzami.

Anita Marlewska


10.10.2015r.

W drodze do maratonu

W sobotę (10.10) grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w biegowej imprezie rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży „W drodze do maratonu”.
Impreza miała miejsce na terenach przy Jeziorze Maltańskim. Organizatorem biegu były Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Wszystkim przybyłym uczestnikom sobotniego biegu składamy ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy rodzicom, którzy zechcieli przybyć z dziećmi i aktywnie spędzić z nami czas.
WSZYSCY JESTEŚCIE ZWYCIĘZCAMI!!!

Ze sportowym pozdrowieniem
nauczyciele wychowania fizycznego


09.10.2015r.

Koncert charytatywny

9 października klasy IIc i IIIc wyjechały do Szkoły Muzycznej w Poznaniu, na koncert charytatywny. Dzieci tej szkoły prezentowały grę  na harfie, skrzypcach i pianinie. Po koncercie, do wystawionego kosza, widzowie składali produkty spożywcze dla potrzebujących dzieci. Następnie spacerkiem ulicami Poznania ,przeszły do Muzeum Rogala. Tam miały okazję zapoznać się z gwarą poznańską ,historią  powstania rogala, oraz poznały jej recepturę. Następnie z okien muzeum obejrzały Poznański Koziołki. Do szkoły wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

D.Śliwińska


08.10.2015r.

Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe w Owińskach

Reprezentacja szkoły liczyła 16 uczniów, którzy startowali w trzech kategoriach z podziałem na dziewczyny i chłopców.
Oto wyniki:

Klasy IV dziewczyny

  • I miejsce - Weronika Iwan
  • III miejsce - Julia Jakiel
Klasy V dziewczyny
  • III miejsce - Julia Słowińska
Klasy V chłopcy
  • II miejsce - Nikodem Łagoda
  • III miejsce - Krzysztof Meyer
  • V miejsce - Mikołaj Pomorski
Klasy VI dziewczyny
  • II miejsce - Weronika Bredow
  • V miejsce - Wiktoria Bednarek
Klasy VI chłopcy
  • I miejsce - Kamil Gębczyński
  • IV miejsce - Adrian Grzybowski

Karol Pabisiak


06.10.2015r.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 6 X odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami udali się nad Wartę. Po przybyciu na miejsce dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych i konkursach. Następnie upiekły kiełbaski i ziemniaki w ognisku.
Apetyt dopisywał wszystkim. Nie zabrakło też pogody i dobrego humoru.

Z. Borkowska


03.10.2015r.

Pieczenie pyry z klasami trzecimi

3 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zostali poddani próbie. Wyznaczoną trasą musieli dojść do celu, którym był parking leśny przy Dziewiczej Górze. Szukali białych kopert ze wskazówkami. Rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Nie obyło się bez przygód. Na szczęście wszystkie klasy dotarły na miejsce zbiórki. Na dzieci czekały nagrody – pieczone pyry i kiełbaski przygotowane przez rodziców.

K. Borowiak, K. Krysińska, M. Nowak


25.09.2015r.

Akcja - Sprzątanie Świata - Polska 2015

Dnia 25 września nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Klasa Vc wystawiła dla uczniów przedstawienie "Ratujmy matkę Ziemię", po którym wszyscy poszliśmy posprzątać wyznaczony teren.

Elżbieta Musielska


17.09.2015r.

Konkurs fotograficzny

Rysunek aparatuSerdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym "MIGAWKI".

Konkurs będzie trwać cały rok szkolny. Co miesiąc będziemy wybierać zdjęcie miesiąca, które umieścimy w szkolnej galerii. Będziemy informować Was o kolejnych tematach fotograficznych.

Wśród wyróżnionych zdjęć na koniec roku wybierzemy najlepsze fotografie. Czekają na Was cenne nagrody.

Wszystkie wyróżnione fotografie wezmą udział w końcoworocznej wystawie w naszej szkole. Każdy z Was może co miesiąc zgłaszać swoją jedną pracę.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze zdjęcia.

Zatem chwytajcie za aparaty, telefony i do dzieła!!! Jako temat i inspirację do wrześniowego zdjęcia prezentujemy Wam wiersz Tadeusza Karasiewicza "Pokochaj jesień".

Regulamin konkursu


16.09.2015r.

Początek roku szkolnego na sportowo

Klasa Va wzięła udział w rajdzie rowerowym do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Celem rajdu oprócz aktywnie spędzonego czasu było również zapoznanie się ze sposobem funkcjonowania ludzi niewidomych w otwartej przestrzeni, rozwój sensoryczny uczniów pełnosprawnych oraz pokonanie barier mentalnych w relacjach osób niepełnosprawnych.

Beata Janas


16.09.2015r. - Zebrania z rodzicami:

  • klasy I - III o godz. 17:30,
  • klasy IV - VI o godz. 18:30.

Od 09.09.2015r. zmianie ulegną niektóre przerwy między lekcjami. Przerwa po 4 lekcji ulegnie wydłużeniu do 15 min. Przerwy po 7 i 8 lekcji zostaną skrócone do 5 min.


Czerwonacki budżet obywatelski

Do kolejnego etapu prac nad gminnym budżetem obywatelskim przeszedł projekt, który zakłada remont starego mieszkania, znajdującego się przy sali gimnastycznej i przystosowanie go na potrzeby naszej szkoły. Powstałaby sala lekcyjna i dwa zaplecza. Wybór projektów dokona się w wyniku głosowania. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Czerwonak, którzy ukończyli 15 lat. Głosowanie polega na podaniu imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz wskazaniu trzech projektów. Odbywa się w wybranych miejscach na terenie gminy (lista miejsc)lub przez Internet (karta do głosowania). Potrwa do 14 września br. Prosimy o głosowanie na projekt nr 5.


21.08.2015r.

Wyposażenie ucznia klasy I w roku szkolnym 2015/2016 >>>>


21.08.2015r.

Wnioski o stypendia szkolne i zasiłki szkolne będą przyjmowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku Plac Zielony 1, w terminie 1 - 15 września br. Informacje znajdują się na stronie www.gopsczerwonak.pl w zakładce "stypendia szkolne".


20.08.2015r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się
1 września 2015r.:

  • o godzinie 900 ---> klasy III - VI;
  • o godzinie 1030 --->klasy I - II.



Rada Rodziców










Internetowa gra edukacyjna
"Pierwsza pomoc: BLS/AED"


Logo MEN

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu