logo baner Wybicki

 
 
Edukacja

Sport 
Szkoła Podstawowa
im. Józefa Wybickiego
w Czerwonaku

ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak

tel.: 61 8120 250
e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl

Nasi tegoroczni szóstoklasiści z wychowawczynią - biało-czerwoni


 


Przyjrzyj się bliżej temu napisowi.
Warunki ubiegania się o stypendium szkolne dstępne w Ogłoszeniach.
Zdjęcia z Festynu Rodzinnego dostępne w Galerii.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012:
  • klasy "0" ---> 28.06.2012r., godz. 1000;
  • klasy I - III ---> 29.06.2012r., godz. 830;
  • klasy IV - VI ---> 29.06.2012r., godz. 1000.
Uroczysta msza św. dla klas I - VI odbędzie się 28.06.2012r. o godz. 1000.
22.06.2012r.
"Ortografka '2012"
    Klasy IV - VI zakończyły szkolny maraton ortograficzny "Ortografka". Przez cały rok szkolny uczniowie walczyli z ortograficznymi bykami w dyktandach pisanych raz lub dwa razy w miesiącu dyktowanych przez nauczycieli klas IV - VI. Zwycięzcami pierwszej edycji "Ortografki" została klasa VIb, drugie miejsce zdobyła klasa VIa, trzecie Va.
    Nagroda - ufundowana przez Radę Rodziców - wspólny klasowy, w całości sponsorowany wyjazd do kina, bardzo spodobała się uczniom i uczennicom klasy VIb.
Organizatorzy konkursu Lidia Bronowicka-Trybuś i Romana Orłowska, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie serdecznie dziękują Radzie Rodziców. Wielkie brawa dla klasy VIb!
RO
15.06.2012r.
Piknik rodzinny klasy IIIb ---> zdjęcia

W dniu 15 czerwca 2012 r. rodzice i dzieci z klasy III b spotkali się na Dziewiczej Górze. Odbyły się wspólne konkurencje sportowe i zabawy w kręgu. Przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy piosenki, a przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Chłopcy przygotowali  dla swoich ojców quiz sportowy pod hasłem Euro. Pogoda nam dopisała. Miło i wesoło razem spędziliśmy  piątkowe popołudnie.
DO
05.06.2012r.
Wizyta Ia u strażaków ---> zdjęcia
Klasa Ia wybrała się 5 czerwca do remizy strażackiej, by zapoznać się z pracą strażaka. Strażacy pokazali dzieciom wyposażenie samochodu strażackiego, pozwolili założyć hełm oraz zaprezentowali alarmowe sygnały. Najbardziej dzieci cieszyły się, kiedy mogły usiąść za sterami samochodu. Dzieci zadawały pytania, na które strażacy cierpliwie odpowiadali. Na koniec spotkania pokazali jak wygląda zasłona wodna. Dzieci zrewanżowali się strażakom pięknymi,samodzielnie wykonanymi laurkami. Cześć chłopców obiecywała, że zostaną strażakami.
24.05.2012r.
Festyn sportowo- edukacyjny „Młody Surfer” ---> zdjęcia
    W dniu 24 maja 2012 r. klasa 3 b uczestniczyła w festynie sportowo- edukacyjnym „Młody Surfer”, który odbył się na plaży Tropicana w Owińskach. Dzieci obejrzały wodne akrobacje wykonywane przez jednych z najlepszych zawodników w Polsce. Miały możliwość poznania tajników kitesurfingu, windsurfingu oraz skimboardingu. Jedną z atrakcji była zabawa TrickBoardem, czyli drewnianą deską z gumowym walcem służącym jako środek oparcia. Dużą popularnością cieszyła się trampolina.
    Dzieci przeszły także szkolenie z zachowania bezpieczeństwa. Ratownicy medyczni opowiadali między innymi, co należy robić, gdy mocno się skaleczymy, poparzy nas słońce oraz jaki numer alarmowy należy wybrać, aby wezwać pomoc. Na zakończenie festynu uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne niespodzianki. Wszyscy  zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.
DO
18.05.2012r.
Wycieczka Ia do Potrzanowa ---> zdjęcia
18 maja dzięki sponsorowi, dzieci klasy Ia wyjechały na wycieczkę do Potrzanowa. Tam dzieci zwiedzały fabrykę papy LEMAR. Z wielkim zainteresowaniem słuchały prowadzącego i ze zdziwieniem patrzyły na ogromne maszyny. W domku letniskowym, gdzie czekał na nich poczęstunek świetnie bawiły się. Uczestniczyły w konkursie rysunkowym, po którym każde dziecko otrzymało upominek. Wróciły bardzo zadowolone. Dziękujemy Sponsorowi!
16.05.2012r.
Śladami Białej Damy --->zdjęcia
Zamek w KórnikuDnia 16 maja br. klasa II A i II B miały możliwość spotkania z legendarną Białą Damą, która czekała na nich w Zamku Kórnickim. Poszukiwania słynnej postaci w zakamarkach zamku zaskoczyły niejednego śmiałka. Jednak przed długo oczekiwaną konfrontacją, uczniowie wyposażeni w długopisy oraz karty pracy, sprawdzili i pogłębili swoją wiedzę z zakresu drzew i roślin znajdujących się na terenie kórnickiego Arboretum. Pod koniec Zielonej Lekcji dzieci bezbłędnie odpowiedziały na zestaw pytań, dzięki czemu klasy otrzymały atrakcyjne nagrody. Ostatnim punktem wycieczki był Pałac w Rogalinie, w którym drugoklasiści mogli dowiedzieć się, gdzie i jak żył zasłużony ród Raczyńskich. Największe zainteresowanie wzbudziły powozy konne, dzięki którym uczniowie mogli przenieść się w XVIII w.
KJ
16.05.2012r. ---> zdjęcia
Policja Konna w Kiekrzu
16 maja klasy Ib i Ic zwiedzały Jednostkę Policji Konnej w Kiekrzu. Dzieci poznały pracę policjanta. Atrakcją były pokazy jazdy konnej, przejażdżki dzieci na koniach oraz wspólne ognisko.
MK
15.05.2011r.
Wycieczka Ia i Ib do ZOO w Poznaniu ---> zdjęcia
15 maja klasy Ia i Ib wyjechały do poznańskiego ZOO. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały egzotyczne zwierzęta. Kolejką podjechały do słoniarni, dużo czasu spędziły w motylarni. Zauważyły ślad Czerwonaka. Okazało się, że nasza gmina zaadoptowała ptaki czerwonaki.

14-15.05.2012r.
Wycieczka Szlakiem Piastowskim ---> zdjęcia
W dniach 14.05 -15.05. 2012 r. klasy trzecie brały udział w  wycieczce do dworku w Gozdawie. Zwiedziliśmy m.in. Osadę w Biskupinie, Mysią Wieżę w Kruszwicy, Ostrów Lednicki, Skansen Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Dużą radość sprawił dzieciom rejs statkiem po jeziorze Gopło. Ciekawą przygodę przeżyły w miasteczku „Western City”, która zakończyła się pieczeniem kiełbasek. Podczas pobytu w ośrodku dzieci miały dużo zajęć i atrakcji np.: jazda konno, przejażdżka bryczką, basen, gra w pikę nożną, bilard, skoki na trampolinie. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, a zdjęcia i przywiezione pamiątki będą przypominały o mile  spędzonym czasie.
DO
03.05.2012r.
221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
02.05.2012r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Warto obejrzeć:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Rzeczypospolitej_Polskiej

http://www.pl.info.pl/IHW_WWW/index.php

http://www.akromer.republika.pl/flagi_pl.html

http://bialo-czerwona.org/

Dziś przypada także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Jest to święto ustanowione w 2002r. przez Senat w uznaniu wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości.
23.04.2012r.
Festyn Rodzinny

W związku z organizacją w dniu 26 maja
Festynu Rodzinnego „EURO 2012” prosimy o pomoc w pozyskaniu jak największej ilości gadżetów, materiałów reklamowych i innych artykułów, które zostaną przeznaczone na nagrody dla dzieci (smycze, długopisy, kubki, breloki, kalendarze, notesy, książki, maskotki, piłki, zabawki itp.). Na stronie www szkoły znajduje się pismo z prośbą o wsparcie, które można przedstawić w firmach. Ponadto, w miarę możliwości prosimy także o słodycze, owoce, napoje, kawy, herbaty, śmietanki itp. Wszystkie te rzeczy można przekazywać do piątku 25 maja do sekretariatu szkoły lub przynieść tego dnia po godz.17.00 do stołówki szkolnej. Chętnych rodziców do pomocy w przygotowywaniu festynu zapraszamy w dniu 25 maja od godz. 17.00 lub w dniu festynu od godz.7.00.
19.04.2012r.
Poznański Konkurs Instrumentalistów - Solistów
    W dnu 19.04.2012r. odbył się Poznański Konkurs Instrumentalistów - Solistów, na którym naszą szkołę, w kategorii fortepianu, reprezentowała Katarzyna Speichert z klasy VIb.
    Kasia brawurowo zagrała poloneza i preludium Fryderyka Chopina zdobywając I miejsce.

GRATULUJEMY.
04.04.2012r.
Międzyklasowy turniej wiedzy o Józefie Wybickim
W dniu 4 kwietnia odbył się  międzyklasowy turniej wiedzy klas trzecich o patronie szkoły Józefie Wybickim. Dzieci w grupach rozwiązywały zadania dotyczące życia i  czasów, w których żył Józef Wybicki. Wszyscy wykazali się wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na rozwiązanie krzyżówki, układanie puzzli, wskazywanie miejscowości na mapie i rozwiązywanie zadań matematycznych.
24.03.2012r.
V Międzygminny Konkurs Wokalny
W Biedrusku odbył się V Międzygminny Konkurs Wokalny o nagrodę Dyrektora szkoły. Z naszej szkoły udział wzięły: Natalia Cichoń z klasy IIb, Magda Przybylska z klasy VIb oraz Jadwiga Minksztym z klasy Va wraz z grupą gitarową z klasy VI w składzie: Weronika Talarczyk, Ania Guner. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Natalia Cichoń, a w kategorii klas 4-6 Magda Przybylska (która tym razem reprezentowała GOK „Sokół").

SERDECZNIE  GRATULUJEMY!
21.03.2012r.
Powitanie wiosny ---> zdjęcia 
    W środę 21 marca klasy I-III wybrały się na poszukiwanie wiosny, która w tym dniu przygotowała dla nich wiele niespodzianek i wyzwań. Pierwszym zadaniem każdej klasy było znalezienie ukrytego listu od Pani Wiosny. Dzięki świetnej orientacji w terenie każdy zespół odnalazł łamigłówki i szarady wiosenne, które później wspólnie zostały rozwiązane w salach lekcyjnych. Ponadto uczniowie przywitali wiosnę własnoręcznie zrobionymi ozdobami, które zamieniły korytarz szkolny w łąkę kwiatową. Jednak czym byłoby przywitanie wiosny bez piosenki? Wszystkie zespoły klasowe miały możliwość zaprezentowania przygotowanego utworu muzycznego przed innymi uczniami klas I-III.
Występy zostały nagrodzone głośnymi brawami, a uczniowie w wiosennych humorach rozeszli się do domów.
Karolina Jucha

20.03.2012r.

Konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie" ---> zdjęcia
    Dnia 20 marca, w pierwszym dniu astronomicznej wiosny, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim „Wiosenne przebudzenie''. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich, prezentacja, kreowanie wrażliwości artystycznej i rozwijanie uzdolnień twórczych. Laureatami konkursu zostali: Jan Minksztym - kl. Va, Martyna Stola i Marianna Minksztym z kl. IIc oraz Natalia Cichoń - kl. IIb. Wyróżnienia otrzymały: Malwina Nowaczyk, Magda Fiksa, Dominika Mazurek, Agata Sądej, Magda Kozłowska, Małgosia Krzyżańska, Zuzanna Mazurek, Julia Wujczak, Agnieszka i Magda Przybylskie, Jadwiga Minksztym, Anna Guner, Julia Pieńczak.

GRATULUJEMY !

10.02.2012r.
Walentynki ---> zdjęcia
    Dwa ostatnie dni przed feriami w szkole zrobiło się czerwono.  Samorząd Szkolny zorganizował  „Szkolne Walentynki”.  Korytarze, gazetki ścienne, dekoracje, sztalugi zapełniły  miłosne wiersze, cytaty o miłości i przyjaźni, serduszka…  W klasach uczniowie pisali wiersze, ubierali  amory,  tańczyli i śpiewali miłosne piosenki. Efekty swojej pracy zaprezentowali uczniom z innych klas w sali gimnastycznej.  Świetną zabawą  był Top Amor przeprowadzony przez  pana Zbigniewa Głosa. W konkursie tym amorki popisywały się swoją prezencją, intuicją i wiedzą. Po burzliwych obradach jury przyznało tytuł Top Amor uczniowi klasy Va - Piotrowi Gronowskiemu.
    Po wspólnych śpiewach i tańcach członkowie samorządu ogłosili zwycięzców konkursów walentynkowych. W konkursie na najpiękniejszą walentynkę zwyciężyła Magdalena Przybylska z klasy VIb . Natomiast najpiękniejszym słowem miłosnym okazało się wybaczenie – pomysł Anny Guner z klasy VIa. Wszyscy z niecierpliwością czekali na pocztę walentynkową, którą „listonosz” dostarczył uczniom na zakończenie imprezy. W miłosnych nastrojach uczniowie rozpoczęli ferie…
Agnieszka Fulczyk - opiekun SU
25.01.2012r.
Lekcja biblioteczna 1a ---> zdjęcia
Klasy pierwsze poznały już wiele liter i zaczynają już samodzielnie czytać. Pani bibliotekarka, po zapoznaniu dzieci z regulaminem i zasadami wypożyczania książek, przyjęła dzieci klasy Ia w rejestr biblioteki. Dzieci otrzymały piękne i kolorowe książki, które z dumą czytały nawet w przerwę.
Pierwszy śnieg ---> zdjęcia
18 styczeń 2012r. - wreszcie spadło trochę śniegu! Zamiast ćwiczyć w sali dzieci z klasy Ia udały się na boisko sportowe i zbudowały pierwszego tej zimy bałwana.
Klasa Ia pływa ---> zdjęcia
Dzieci z klas I – III już od początku roku szkolnego jeżdżą na pływalnię do Kozichgłów. Uczniowie klasy Ia również chętnie uczą się pływać. Już nie boją się nurkować. Zawsze niecierpliwie czekają na zajęcia.
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka ---> zdjęcia
Już czas szykować prezenty dla naszych Dziadków! Dzieci z klasy Ia zabrały się do robienia serduszek z masy  solnej. Ciężka to praca, dlatego Julka i Agnieszka z klasy VI i nasza pani pomagały nam wyrabiać masę. Kiedy wszystko wyschnie pomalujemy je i wręczymy naszym Babciom i Dziadkom. Zrobimy również laurki.
22.12.2011r.
Pierwsze spotkanie opłatkowe klasy Ia ---> zdjęcia
Dzieci z klasy Ia 22 grudnia, po raz pierwszy obchodziły klasową wigilię. Rodzice zadbali o to, żeby klasa wyglądała świątecznie. Na stołach rozłożony był biały obrus, a na talerzach pierniki, orzechy i owoce. Pod choinką leżały paczki. Dzieci odświętnie ubrani, w podniosłym nastroju dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, śpiewały kolędy. Bardzo cieszyły się z prezentów.
22.12.2011r.
Spotkanie wigilijne w 3b ---> zdjęcia
    Tradycyjnie, jak co roku 22 grudnia uczniowie  klasy 3b spotkali się przy wigilijnym stole. Odświętnie ubrani, przy śpiewie kolęd dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Potem częstowali się piernikami, cukierkami i owocami. Pod choinką znaleźli przygotowane prezenty. Były to magiczne zestawy do pokazywania sztuczek, które zaraz zostały wypróbowane. Wzbudziły one dużą ciekawość i zainteresowanie.  Był również czas na zadania konkursowe dotyczące wierzeń i tradycji bożonarodzeniowych. Razem wszyscy miło spędzili ten przedświąteczny czas.
22.12.2011r.
Przedświąteczne spotkanie ---> zdjęcia
Tuż przed świętami uczniowie klas IIa i IIb wspólnie usiedli przy wigilijnym stole. Uroczyste spotkanie rozpoczęto jasełkami, które przygotowali uczniowie klas starszych. Oprócz słodkiego poczęstunku, śpiewania tradycyjnych kolęd i składania sobie nawzajem życzeń, drugoklasiści uczestniczyli w konkursie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych. Quiz wywołał wiele emocji i pokazał, że uczniowie znają obrzędy, tradycje i daty związane z grudniowym świętem Bożego Narodzenia. Tradycyjnie i ku euforii drugoklasistów, spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów od Gwiazdora.
15.12.2011r.
Wycieczka do Skansenu w Swarzędzu ---> zdjęcia
W dniu 15 grudnia klasa IIa i IIb wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbyły się w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa im. Prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zwyczajach i obrzędach świątecznych, spotkać z twórcami prezentującymi różnorodne sposoby wykonania wyrobów związanych z Bożym Narodzeniem. Ponadto drugoklasiści czynnie wzięli udział w „kolędowym karaoke” i własnoręcznie pomalowali bombki, zrobili stroikii zaprojektowali kartki świąteczne.
08.12.2011r.
Wycieczka do Palmiarni klas Ib i Ic
W dniu 8 grudnia odbyła się wycieczka do Palmiarni w Poznaniu. Uczestniczyły w niej uczniowie klas Ib i Ic. Dzieci podziwiały wspaniałe rośliny z całego świata, egzotyczne gatunki ryb i rośliny wodne. Następnie zwiedziły Park Wilsona i wykonały kilka zdjęć.
03.12.2011r.
Klasa Ia
Grudzień, to czas szykowania prezentów. Dzieci z klasy Ia wraz z wychowawcą pomyślały o innych. Przez cały tydzień przynosiły do klasy słodycze, produkty spożywcze z myślą o dzieciach z Domu Dziecka w Kórniku. Chętnie i z dumą pakowały kartony, które przy pomocy rodziców dostarczono bezpośrednio do Domu Dziecka. Będą dzieci miały słodkiego Mikołaja.
   
01.12.2011r.
Warsztaty plastyczne dla nauczycieli
Aby nauczycielom starczyło pomysłów na każde zajęcia nieustannie się dokształ- cają. W listopadzie i grudniu wzięli udział w warsztatach plastycznych. Poznawali technikę "decoupage" oraz przygoto- wywali zajęcia dla dzieci związane z magią Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że dzieciom zaproponowane pomysły sprawią jeszcze więcej radości podczas świątecznych przygotowań.
Magdalena Wróblewska
21.11.2011r.
Kleczewo '2011
 Dnia 18.11.2011r. uczennice naszej szkoły wyjechały na 13. Wielkopolski Konkurs na Monodram Dziecięcy "Młodzi Koryfeusze" do Kleczewa.
 Monodram (teatr jednego aktora) to forma sceniczna łącząca słowo, ruch, gest i wykorzystująca rekwizyt.
    Nasze uczennice zdobyły wyróżnienie i otrzymały słowniki języka polskiego. Ania Guner (z kl. 6a) zagrała w monodramie pt. "Nie jem. Nie żyję. Nie połykam", a Magdalena Przybylska (z kl. 6b) w "Teodorze". Etiudy te powstały w ramach zajęć w szkolnym teatrze, którego opiekunem jest p. Lidia Bronowicka-Trybuś.
    Konkurs w Kleczewie był olbrzymim i emocjonu- jącym przeżyciem dla Ani i Magdy, które świetnie zagrały w teatrze jednego aktora. Gratulujemy!
18.11.2011r.
Żaneta Glanc w naszej szkole ---> zdjęcia

  Dzisiaj gościliśmy najlepszą polską dyskobolkę Żanetę Glanc, zawodniczkę AZS Poznań. W czasie spotkania, pani Żaneta opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda ze sportem, a w szcze- gólności z rzutem dyskiem. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób przygotowuje się do zawodów i czym interesuje się poza sportem. Ponadto pokazała nam zdjęcia ze swoich licznych podróży. Przywiozła ze sobą medale, jakie ostatnio zdobyła. 

    Do jej tegorocznych sukcesów należy zaliczyć 3. miejsce w Superlidze drużynowych mistrzostw Europy w Sztokholmie (Szwecja), 1. miejsce w Letniej Uniwersjadzie w Shenzhen (Chiny) oraz 4. miejsce w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Taegu (Korea Południowa). Obecnie przygotowuje się do olimpiady w Londynie w 2012r. 

    W drugiej części spotkania, pani Żaneta zaprezentowała na boisku szkolnym technikę rzutu dyskiem. Miłym zakończeniem spotkania było rozdanie autografów.

04.11.2011r.
Konkurs recytatorski "Jesienna zaduma"
    Tradycyjnie, jak co roku, w październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim „Jesienna zaduma”. Uczestniczyło w nim 65 osób. Laureatami konkursu zostali: Natalia Cichoń z kl. IIa, Magda Fiksa z kl. Ic, Martyna Stola – IIc, Jan Minksztym i Jadwiga Minksztym z kl. Va i Magda Przybylska - VIb. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Natomiast wyróżnienia zdobyli: Marianna Minksztym, Julia Urbaniak, Julia Janku, Asia Walkowiak, Julka Kimel, Weronika Zielińska, Brajan Burzyński, Kacper Grobelny, Daria Kopeć, Teresa Łuczak, Agnieszka Przybylska, Bogusz Kwarta, Mikołaj Roszak, Julia Pieńczak i Katarzyna Speichert. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów poetyckich oraz ich prawidłową interpretacją. Gratulujemy!
JF


 
28.10.2011r.
Każdy uczeń klasy VI może spróbować swoich sił, rozwiązując zadania matematyczne z testów, które odbyły się w minionych latach.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Agnieszka Fulczyk
26.10.2011r.
26 października klasy Ia i Ib wyjechały na wycieczkę do Uzarzewa. Najpierw zwiedzały Muzeum Przyrodnicze. Aktywnie uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Wędrówka po porach roku".
ZB
 
21.10.2011r.
Wystawa
"Ludzie, emocje, obrazy"
    W październiku dzieci z klas IV - VI odwiedziły wystawę zorganizowaną przez GOK "Sokół" pt. "Ludzie, emocje, obrazy".
    Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o historii naszej miejscowości, podziwiali pamiątki, sprzęty i dokumenty z tamtych lat. Była to bardzo pouczająca lekcja historii.
MW

20.10.2011r.
Pasowanie na ucznia ---> zdjęcia
20 października odbyło się "Pasowanie na ucznia" klas pierwszych. W pierwszej części uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w konkurencjach sportowych. Druga część odbyła się w budynku szkolnym. Po uroczystym złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Marciniak pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne, dyplomy oraz słodycze.
19.10.2011r.
Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły do udziału w spotkaniu "Chrońmy dzieci przed współczesnymi zagrożeniami", które odbędzie się 26.10.2011r. o godz. 18:00 w stołówce szkolnej. Organizatorem spotkania jest Centrum Profilaktyk, Terapii i Rehabilitacji GOPS w Czerwonaku.

14.10.2011r.
Dzień Edukacji Narodowej ---> zdjęcia

   
    Dnia 14.10.2011r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z uwagi na fakt, że rok 2011 został ogłoszony Rokiem Marii Curie- Skłodowskiej, Jana Heweliusza i Czesława Miłosza, dzień ten przebiegał pod ich patronatem.
    Od godziny 9:00 uczniowie pod opieką wychowawcy wykonywali doświadczenia fizyczno- chemiczne. Rysowali również portret jednego z trójki wielkich i sławnych. Następnie w sali gimnastycznej przedstawiciele wszystkich klas zmagali się z poezją Miłosza. Uczniowie klas starszych urządzili pokaz trudniejszych doświadczeń chemicznych. Ostatnim punktem spotkania ku czci wielkich i sławnych był konkurs wiedzy na ich temat. Zwyciężyła klasa 6a. Prym wśród wszystkich konkursowiczów wiódł Mikołaj Zielenkiewicz, który znał odpowiedź na wszystkie pytania i nie dał się zaskoczyć najdrobniejszym szczegółem. W dobrych humorach i miłej atmosferze uczniowie rozeszli się do domów, a efekt wspaniałej zabawy w postaci wystawy można podziwiać w holu głównym naszej szkoły.
Agnieszka Fulczyk
07.10.2011r.
Warsztaty profilaktyczne - Dzień promocji zdrowia ---> zdjęcia  
05.10.2011r.
Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe w Owińskach ---> zdjęcia
Wyniki naszych uczniów:

Dziewczęta


Rocznik 1999

I miejsce - Angelika Grzybek
III miejsce - Kasia Speichert
V miejsce - Julia Pieńczak

Rocznik 2000

III miejsce - Marta Nowak
V miejsce - Jadwiga Minksztym

Rocznik 2001

II miejsce - Monika Kowalska
III miejsce - Agnieszka Przybylska
 

Chłopcy


Rocznik 1999

IV miejsce - Jakub Studziński


Rocznik 2000

III miejsce - Wojtek Chudziński


Rocznik 2001

II miejsce - Bogusz Kwarta
29.09.2011r.
Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe w Owińskach 
---> zdjęcia  
29.09.2011r.
Lekcja w lesie ---> zdjęcia

    W dniu 29 września uczniowie z klas IIIb i  IIIc pod opieką wychowawców  Danuty Olech i Krystyny Matyjasik spędzili czas na Dziewiczej Górze. Jesienny las to piękne i tajemnicze miejsce. Dzieci obserwowały przyrodę, zbierały kolorowe liście, żołędzie, aby z nich w szkole zrobić różne prace. Towarzyszył im pan leśniczy, który pokazywał różne gatunki drzew i krzewów. Dzieci poznały warstwową budowę lasu. Za pomocą szkieł powiększających  oglądały liście i szyszki. Po lekcji przyrody piekli kiełbaski przy ognisku.  Był też czas na grę w piłkę. Na zakończenie zajęć uczniowie pracowali w grupach, aby sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności przyrodnicze. Po miło spędzonym czasie w otoczeniu przyrody wszyscy pełni wrażeń  wrócili do domu.
DO
14.09.2011r., 21.09.2011r.
Spotkanie z Policjantami
W dniach 14 i 21 września 2011r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej spotkali się z policjantami z komisariatu w Czerwonaku. Po pogadance jaka odbyła się w sali gimnastycznej na temat bezpieczeństwa w domu i na ulicy pod opieką policjantów i nauczycieli dzieci w grupach udały się na zajęcia praktyczne. Uczniowie ćwiczyli na ulicach Czerwonaka poznane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przechodzili przez jezdnię, rozpoznawali znaki drogowe a na zakończenie spotkania mieli okazję obejrzećwyposażenie radiowozu policyjnego. Na pamiątkę tego spotkania zrobiliśmy grupowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że efektem tego spotkania będzie zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach.
   


     
16.09.2011r.
Sprzątanie Świata - 2011 ---> zdjęcia

    Jak co roku nasza szkoła brała udział w akcji „Sprzątanie świata”. Spotkaliśmy się o godz. 8.00 w szkole, skąd zaopatrzeni w rękawice, worki i mapki okolicy ruszyliśmy uprzątnąć wyznaczony teren. Po godzinnym, intensywnym sprzątaniu na skraju lasu/polany każda klasa, podzielona na grupy, wykonywała poszczególne zadania z „Notatnika Przyrodnika” dotyczące tegorocznego hasła: „Lasy to życie – chrońmy je.” Były to między innymi warstwy lasu, funkcje lasu, krzyżówki dotyczące segregacji odpadów czy szkicowanie terenu i na jego podstawie wykonywanie makiet.

EM
01.09.2011r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
 
   
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowej
im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku  odbędzie się dnia 1 września 2011r.
  • o godzinie     900    dla klas  0-II
  • o godzinie   1030   dla klas  III-VI
Msza  św.  zostanie  odprawiona  w  piątek  02.09.2011r. o  godz.  1030
w czasie godzin lekcyjnych (o szczegółach poinformują wychowawcy klas).


Rada Rodziców

Internetowa gra edukacyjna
"Pierwsza pomoc: BLS/AED"


Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w PoznaniuOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu