logo
Wybicki

 
 
Edukacja

SportArchiwum

2012/2013
2011/2012

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku

ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak tel.: 61 8120 250, e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl

Nasza szkoła z lotu ptaka

 

 
Rządowy program pomocy uczniom w 2014r. - "Wyprawka szkolna"

Letnie półkolonie w szkole


27.06.2014r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego


Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014:

  • klasy 0a i 0b - 26.06.2014r., godz. 1000;
  • klasy 1 ÷ 3 - 27.06.2014r., godz. 830;
  • klasy 4 ÷ 6 - 27.06.2014r., godz. 1000.

26.06.2014r. ---> zdjęcia

Ortografka

Przez całe drugie półrocze  klasy II i klasy III  brały udział w konkursie na szkolną "Ortografkę". Z klas II najlepiej pisały dzieci z klasy IIb, a z  klas III, dzieci z klasy IIIa, które zdobyły w każdym miesiącu "Ortografkę" i tym samym zdobyły I miejsce.

Krystyna Matyjasik


20.06.2014r.

Dzień tańca

20 czerwca w szkole odbył się "Dzień tańca". Dzieci z klas I –III zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie każda z klas prezentowała swoje wcześniej przygotowane układy taneczne. Następnie wspólnie uczyły się podstawowych kroków tańca zumby. Wszystkie dzieci aktywnie i z wdziękiem zmagały się z rytmem latynowskiej muzyki. Nawet te dzieci, które kiedyś podpierały ściany, aktywnie włączały się do zabawy.

Dorota Śliwińska


17.06.2014r. ---> zdjęcia

Wycieczka na Ławicę

17 czerwca, dzieci z klasy IIIa w ramach programu edukacyjno poznawczego "POZnaj Ławicę" wyjechały do Poznania na lotniska Ławica. Na samym wejściu otrzymały kartę pokładową, dzięki której  przeszły całą drogę pasażera lotniska, łącznie z kontrolą bezpieczeństwa. Zwiedziły hale odlotów, przylotów. Spotkały się z pracownikiem kontroli lotów. Zobaczyły miejsca zastrzeżone na lotnisku, gdzie odbyła sie prezentacja z udziałem grupy pirotechnicznej SG i UC. Z wieży lotniska obserwowały lądowanie samolotu. Brały udział w konkursie wiedzy o lotnisku. Zadowolone, pełne wrażeń, z upominkami wróciły do szkoły.

Dorota Śliwińska


FESTYN RODZINNY

14 czerwca 2014r. w godz. 9:00 - 14:00


13.06.2014r. ---> zdjęcia

Rozgrywki Ligi Szkół Allegro

W czerwcu reprezentanci z klas 2 i 3 brali udział w Lidze Szkół Allegro. W fazie grupowej nasza szkoła była jednym z gospodarzy i zorganizowała na swoim terenie rozgrywki (05.06.2014r.). Gościliśmy 5 zespołów ze szkół powiatu i miasta Poznania. Po udanych meczach zakwalifikowalismy  się do półfinałów, rozgrywanych w Luboniu (13.06.2014r.). Mecze wyjazdowe okazały się już nieco najtrudniejszym wyzwaniem.  Chłopcy mieli okazję sprawdzić się również w konkurencjach technicznych oraz porozmawiać z reprezentantem Polski Kamilem Glikiem.  Wrócili do szkoły z medalami i nagrodami. Piłkarzom z klas 2 i 3 należy się pochwała za godne reprezentowanie szkoły.

Marta Kapuścińska


12.06.2014r.

VI Gminny Konkurs Matematyczny klas III

12 czerwca w Owińskach  odbył się konkurs matematyczny, w którym brali udział reprezentanci naszej szkoły. Byli to: Adam Jakubowski (IIIa), Kacper Bartkowiak (IIIb), Dominika Mazurek (IIIc). Po grupowych  zmaganiach z trudnymi zadaniami, dzieci zajęły III miejsce. Gratuluję!

Dorota Śliwińska


06.06.2014r.

Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Bolechowie

W dniu 06.06.2014r. odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Bolechowie. Do udziału w konkursie zakwalifikowali się: Dominika Dobrowolska, Kacper Gapczyński oraz Natalia Nawrocka. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno- gramatycznego. Miło nam poinfor- mować, że uczennica klasy VIb Natalia Nawrocka stanęła na podium, zdobywając pierwsze miejsce. Pozostali uczestnicy zajęli miejsce trzecie - Kacper Gapczyński) oraz czwarte - Dominika Dobrowolska. Serdecznie gratulujemy laureatom cieszymy się ze zdobytych nagród.

Arkadiusz Gas


03.06.2014r. ---> zdjęcia

Gminny Konkurs Ortograficzny „Corrida”

3 czerwca w naszej szkole odbył się już XX Gminny Konkurs Ortograficzny „Corrida”.
W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z „bykami”, pisząc dyktando ortograficzne. Poziom był tak wyrównany, że jury postanowiło przyznać trzy pierwsze nagrody. Zwycięzcy to: Patrycja Szkudlarek, Adam Jakubowski i Julia Kimel. Drugie miejsce zdobyła Monika Nowak, a trzecie Julia Misztal.
W drugiej części konkursu o zwycięstwo walczyły drużyny poszczególnych szkół. Zawodnicy musieli wykazać się nie lada wiedzą, rozwiązując łamigłówki ortograficzne. Wszyscy dobrze się bawili i dzielnie walczyli o miejsca na podium. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" z Koziegłów, drugie Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego z Czerwonaka,a trzecie Szkoła Podstawowa im Augusta Cieszkowskiego z Kicina.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejne potyczki ortograficzne za rok.

K. Borowiak, L. Krysińska, M. Nowak


02.06.2014r.

Zielona szkoła

W ramach "Zielonej szkoły" dzieci klas trzecich wyjechały na trzy dni do Stęszewka. Tam czekało na nich wiele atrakcji. Oprócz wspólnych zabaw, dzieci przeszły survival. Tam uczyły się rozpalać ognisko, budować szałas, maskowały się. W stadninie, jeżdziły bryczką oraz dosiadały konie. Wyjechały  do "Ranczo w Dolinie", gdzie jeżdziły na kładach i samochodach terenowych. Piekły kiełbaski na ognisku, a wieczorami bawiły się przy muzyce. Zarówno pogoda jak i humory dopisywały dzieciom.

Dorota Śliwińska


28.05.2014r. ---> zdjęcia

Wycieczka do Rogowa uczniów klas pierwszych

28 maja uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Rogowa. Główną atrakcją było zwiedzanie Zaurolandii. Spełniło się nasze marzenie o podróży w czasie. Obejrzeliśmy naturalnej wielkości dinozaury. Przewodniczka opowiedziała ciekawostki z życia tych prehistorycznych gadów. Wiele radości sprawiło nam także pokonywanie przeszkód w parku linowym. Humorów nie zepsuła nam nawet deszczowa pogoda, która tego dnia gościła w całej Polsce.

K. Borowiak, L. Krysińska


24.05.2014r. ---> zdjęcia

Nasza osada wioślarska zajęła III miejsce w Mistrzostwach Szkół w Smoczych Łodziach "Dragony 2014" w Poznaniu.

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci brali udział w wyścigach smoczych łodzi na Torze Regatowym MALTA w Poznaniu. W kategorii szkół podstawowych rywaliowało 18 zespołów. Tym razem zajęliśmy III miejsce ustępując szkołom poznańskim: SP 61 i SP 27. Należy przypomnieć, że w 2011 roku zwyciężyliśmy zawody, natomiast w ubiegłym roku zajęliśmy 9. miejsce. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powtórzenia w przyszłym roku sukcesu z 2011 roku.
Skład osady: Gabriela Antoniów, Dominika Tynecka, Agnieszka Przybylska, Teresa Łuczak, Maria Madura, Julia Gudzio, Janusz Szefer, Jakub Kozłowski, Marcin Kamieniczny, Wojciech Sobierajski, Mikołaj Roszak.


03.05.2014r.

Święto Konstytucji 3 maja

223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów

3 maja 1791r.


02.05.2014r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2014r.


17.04.2014r. ---> zdjęcia

Zajączek w klasie 0b

Dnia 17 kwietnia 2014r. dzieci z klasy 0b tradycyjnie już poszukiwały Zająca z upominkami na terenie szkoły. Z zapartym tchem wędrowały po wszystkich piętrach, wchodziły do różnych klas. Radość była ogromna, kiedy wreszcie udało się odnaleźć koszyczki ze słodyczami.

Jolanta Kryszak


15.04.2014r. ---> zdjęcia

Dzień Ziemi

Dnia 15 kwietnia klasa Vb przygotowała przedstawienie „Ekodziady – Rzecz o recyklingu” dla uczniów naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Ziemi. Przedstawienie inspirowane było Dziadami Adama Mickiewicza i dotyczyło segregacji odpadów oraz poddaniu ich recyklingowi.

Elżbieta Musielska, Marlena Wobszal


13.04.2014r.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci obchodzony jest co roku 13 kwietnia, uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 13 listopada 2007r. w celu oddania hołdu ofiarom pomordowanym przez NKWD. Dzień ten nie jest przypadkowy. 13 kwietnia 1943r. Niemcy opublikowali informację o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Związku Sowieckim (obecnie Rosja) masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. W sumie wiosną 1940r. na polecenie najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano około 22 tysięcy polskich obywateli, którzy byli jeńcami wojennymi chronieni prawem międzynarodowym. Większość z nich to oficerowie rezerwy, którzy w cywilu byli profesorami, lekarzami, inżynierami, nauczycielami, policjantami, księżmi, artystami, urzędnikami. Zostali wzięci do niewoli po agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939r. Pogrzebano ich w zbiorowych mogiłach w Katyniu (Rosja), Miednoje koło Tweru (Rosja), Charkowie (Ukraina), Bykowni koło Kijowa (Ukraina) i prawdopodobnie w Kuropatach (Białoruś).

http://www.katyn-pamietam.pl/o_katyniu.html

http://pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/katyn

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katyńska

http://katyn.ipn.gov.pl/


10.04.2014r. ---> zdjęcia

Klasa 0b z wizytą w Straży Pożarnej i Straży Gminnej w Czerwonaku

Dzieci z klasy 0b odwiedziły Straż Pożarną i Straż Gminną w Czerwonaku. Oglądały samochody strażackie i sprzęt, jakim posługują sie strażacy w czasie pracy. Największż radość dzieciom sprawiła możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego i włączenie sygnału alarmowego.
Pani Mirella Nowak opowiedziałą dzieciom o pracy Straży Gminnej. Odwiedzili biuro i pomieszczenia, w których pracują funkcjonariusze. Dzieci otrzymały drobne upominki, które sprawiły im wiele radości.

Jolanta Kryszak


10.04.2014r.

4. rocznica katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem

10 kwietnia 2010r. rozbił się samolot, którym leciała polska delegacja państwowa do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego żona, ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, oficerowie Biura Ochrony Rządu oraz załoga samolotu.


09.04.2014r. ---> zdjęcia

Spotkanie z podróżnikiem i autorem książek Łukaszem Wierzbickim

9 kwietnia w naszej szkole gościł podróżnik i autor książek dla dzieci – pan Łukasz Wierzbicki. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci z klas pierwszych i drugich odbyły podróż do Afryki. Poznały autentyczne przygody Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy na świecie przemierzył Czarny Ląd rowerem. Uczniowie klas trzecich i czwartych dowiedzieli się  ciekawych rzeczy na temat niedźwiedzia Wojtka. Zobaczyli archiwalne zdjęcia oraz film przedstawiający zabawy misia z żołnierzami z armii gen. Władysława Andersa.
Były to niezwykle ciekawe i pouczające warsztaty, które pobudziły wyobraźnię uczniów, a przede wszystkim zachęciły ich do czytania kolejnych pasjonujących opowieści.

Karolina Borowiak


07.04.2014r. zdjęcia

Dzień języka angielskiego

7 kwietnia odbył się Dzień języka angielskiego. Wyścigi uczniów podrzucającyh naleśniki niczym w czasie Pancake Day w Wielkiej Brytanii, zjadanie jabłka na czas bez pomocy rąk, jak w Halloween, turniej wiedzy o Zjednoczonym Królestwie- to tylko niektóre z atrakcjii przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie obejrzelil także przedstawienie przybliżające kulturę i zwyczaje panujące w Wielkiej Brytanii oraz bajkę o Czerwonym Kapturku w języku angielskim,którą przedstawiła klasa IVb. Odbył się także konkurs piosenki angielskiej, który wygrała Wiktoria Torczyńska z klasy Va, wzruszając wszystkich wykonaniem piosenki Rihanny. Ponadto ogłoszono wyniki konkursu plastycznego o Nowym Jorku- pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Przybylska z klasy VIa. Na korytarzach pojawiły się gazetki prezentujące wiadomości i ciekawostki o Anglii, Szkocji, Walii i Irladnii Północnej, przygotowane przez uczniów.

Marta Przymusińska


27.03.2014r. ---> zdjęcia

Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczennice klasy V przygotowały przedstawienie pt. „Zielony Kapturek”. Niespodziewanie zapukały do drzwi młodszych klas naszej szkoły i zaprezentowały tę  zabawną i niecodzienną interpretację znanej wszystkim bajki. Przedstawienie bardzo się dzieciom spodobało i zachęciło do kolejnych spotkań z teatrem.

Karolina Borowiak


21.03.2014r. ---> zdjęcia

Pierwszy dzień wiosny

21 marca uczniowie klas I-III przywitali wiosnę. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom. Dzieci  szukały oznak tegorocznej wiosny, obserwowały zmieniającą się przyrodę i z radością oddawały się zabawom na szkolnym placu. Tego dnia nie zabrakło też zajęć plastycznych, podczas których dzieci malowały wiosenny krajobraz. To był prawdziwie wiosenny dzień!

Karolina Borowiak


13.03.2014r. ---> zdjęcia

Dzień Patrona

Z okazji obchodów Dnia Patrona uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli. Dzień rozpoczęli od złożenia kwiatów pod pomnikiem Józefa Wybickiego, a następnie obejrzeli prezentację poświęconą jego życiu. Zdobyte informacje wykorzystali podczas tworzenia gier planszowych ilustrujących podróże Wybickiego po Polsce. Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały różnorodne ozdoby z makaronu.

Karolina Borowiak


Kiermasz wielkanocny - 26.03.2014r.


08.03.2014r. ---> zdjęcia

Konkurs "Poznań na osi czasu"

W sobotę 08.03.2014 w Poznaniu odbyła się III edycja konkursu plastycznego pt. "Poznań na osi czasu". Konkurs odbył się  pod patronatem UAM w Poznaniu oraz Marszałka Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: z klasy V - Zuzanna Mazurek i Grzegorz Czechowski, oraz z klas VI - Monika Kowalska, Natalia Nawrocka, Agnieszka Przybylska. Z radością informujemy, że na 29 startujących zespołów nasza grupa z klas VI zdobyła III miejsce a reprezentanci klas V - II miejsce. Serdecznie gratulujemy artystom i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości. Prace konkursowe do końca marca są wystawione w budynku 6 Gimnazjum w Poznaniu oraz przez cały kwiecień w Urzędzie Marszałkowskim.

Marlena Wobszal


Zebranie dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2014/2015


28.02.2014r. ---> zdjęcia

Turniej klas III w „Dwa Ognie”

28 lutego odbył się Turniej klas III w „Dwa Ognie”. Kolejny raz Nasi uczniowie mogli sprawdzić się w jakże ważnym dla Nas wydarzeniu sportowym. Mali sportowcy zmierzyli się z czterema szkołami z Gminy Czerwonak (SP Bolechowo, SP Owińska, SP Koziegłowy i SP Kicin). Po ciężkiej sportowej walce ZWYCIĘŻYLIŚMY W TURNIEJU!!! Za zwycięstwo zawodnicy otrzymali medale, puchar, dyplom i słodki upominek. Jeszcze raz GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Beata Janas


1 MARCA
NAODOWY DZIEŃ PAMIĘCI
"ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"


Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych


23.01.2014r. ---> zdjęcia

Przedstawienie "Cztery pory roku"

Dnia 23 stycznia dzieci z klas pierwszych i zerowych obejrzały przedstawienie pt. "Cztery pory roku" przygotowane przez uczniów klasy II b. Wiosna przypomniała o budzącej się do życia przyrodzie, lato zaprosiło na wakacje, jesień na dary sadów i ogrodów, a zima na sanki i bałwanki. Scenografia, stroje, piosenki i wiersze wprowadziły wszystkich w klimat pór roku. Na zakończenie przedstawienia Nowy Rok złożył wszystkim życzenia.

Danuta Olech


27 grudnia 1918r. - 27 grudnia 2013r.

95. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego

http://27grudnia.pl/

http://www.poznan.pl/powstanie/start.html

http://www.powstaniewielkopolskie.pl/index.php?menu=historia


Boże Narodzenie


20.12.2013r. ---> zdjęcia

Wigilia w klasach III

20 grudnia wszystkie dzieci klas III, odświętnie ubrane spotkały się w swoich salach na klasowej wigilii. Dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy. Następnie obejrzały przygotowane przez klasę Ic "Bajkowe jasełka". Klasa IIIa zaprezentowała przedstawienie świąteczno­noworoczne. Było bardzo uroczyście i świątecznie.

Dorota Śliwińska


19.12.2013r. ---> zdjęcia

Koncert kolęd

19 grudnia uczniowie klas I-III już prawdziwie poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. To wszystko za sprawą koncertu kolęd, który wszystkich wprawił w świąteczny nastrój. W wykonaniu uczniów usłyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy oraz przepiękne pastorałki opowiadające o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Dzieci zaśpiewały z radością i zaangażowaniem, a publiczność poczuła prawdziwą świąteczną magię.

Karolina Borowiak, Marta Kapuścińska


19.12.2013r. ---> zdjęcia

Jasełka w klasie 0a

Dnia 19 grudnia 2013 odbyły się Jasełka klasy 0a. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści, ubrani w przepiękne stroje przygotowane wcześniej przez swoich rodziców. Bohaterami jasełek poza Dzięciątkiem Jezus, Józefem i Maryją byli bohaterowie znanych bajek, którzy przynieśli nowonarodzonemu Panu dary. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami. Oklaskom nie było końca. Odwiedził nas również Gwiazdor, który obdarował każdego prezentem. Dzieci nie zapomniały też o podarunkach dla rodziców. W pięknie ozdobionych paczkach obdarowały ich samodzielnie zdobionymi piernikami i bombkami styropianowymi, ozdobami z masy solnej, bombkami z filcu i kartkami z życzeniami. Wszystkie te prezenty - prosto z serca - wykonały samodzielnie dzieci. Na zakończenie wszyscy delektowaliśmy się wypiekami mam, a także kawą i owocami. Radosna, świąteczna atmosfera tego dnia niewątpliwie udzieliła się wszystkim.

Alicja Czupryńska, Aneta Ochalik


18.12.2013r. ---> zdjęcia

Jasełka w klasie 0b

Dnia 18.12.2013r. klasa 0b zaprezentowała przedstawienie jasełkowe, na które zostali zaproszeni rodzice. Spotkanie odbyło się przy pięknie przybranych stołach, na których królowały pyszne domowe ciasta. Na końcu dzieci przywitały Mikołaja, który obdarował wszystkich pięknymi prezentami, a dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Rodzice wraz z dziećmi miło spędzili czas przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Jolanta Kryszak, Małgorzata Kowalczyk


18.12.2013r. ---> zdjęcia

Wycieczka uczniów klasy IIIc do Poznania

W środę 18 grudnia uczniowie z klasy 3c wybrali się do Poznania na warsztaty cukiernicze "Słodka Cytrynka". Każdy uczestnik wykonał lizaka według własnego projektu. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Pogoda sprzyjała do spacerów i podziwiania atrakcji Poznania. Dzieci odwiedziły Stary Rynek i obejrzały ekologiczną choinkę. Spacerowały również brzegiem Warty oraz jeziora Maltańskiego.

Marta Kapuścińska


06.12.2013r.

Mikołajki

6 grudnia do dzieci klas I - III przyszedł św. Mikołaj. Chwilę rozmawiał z uczniami, a potem rozdawał prezenty. Dzieci z klasy IIIa zaśpiewały Mikołajowi kolędę i piosenkę o zimie. Chyba się Mikołajowi podobało?

Dorota Śliwińska


06.12.2013r. ---> zdjęcia

Przygotowania do świąt w klasie 0a

Dnia 6 grudnia 2013r. uczniowie klasy 0a i 0b odwiedzili Fabrykę Bombek w Gnieźnie, gdzie zapoznali się z poszczególnymi etapami powstawania bombek, oraz każde dziecko dostało pamiątkową bombkę ze swoim imieniem.
Atmosfera świąt uczniom klasy 0a towarzyszyła przez cały grudzień, który był nie tylko czasem ubierania choinki i przygotowywania się do Jasełek, ale również zdobienia styropianowych bombek, wykonywania magicznych kartek bożonarodzeniowych, ozdób na choinkę z masy solnej, a także zdobienia pierników i przygotowywania prezentów dla rodziców Wesołych Świąt życzą uczniowie klasy 0a wraz z wychowawczyniami.

Aneta Ochalik, Alicja Czupryńska


06.12.2013r.

Ostatni dzień w szkole Marianki Minksztym

Mikołajki były ostatnim dniem Marianki Minksztym z klasy IVc w naszej szkole. Marianka rozpoczyna naukę w szkole w Poznaniu. Cała klasa przygotowała prezent pożegnalny -  laurkę i pamiętnik z życzeniami od wszystkich uczniów. Marianka przygotowała urocze prezenty nie tylko dla klasy, ale także nauczycieli, którzy ją uczyli. Wszyscy życzymy Mariance sukcesów w nowej szkole i serdecznych przyjaciół.

Marta Przymusińska


05.12.2013r. ---> zdjęcia

Warsztaty "Słodkie czary mary"

Klasa IIIa wyjechała do Poznania na warsztaty "Słodkie czary mary". Dzieci obejrzały produkcję smacznych cukierków i lizaków. Miały również możliwość samemu wykonać lizak. Z chęcią robiły zakupy różnorodnych smakołyków. Pospacerowały wokół Starego Rynku, wstąpiły do Fary, oglądały poznański żłóbek. Zadowolone wróciły do szkoły.

Dorota Śliwińska


---> zdjęcia

Szlachetna paczka klasy IIIa

W okresie przedświątecznym, klasa IIIa nie zapomniała o dzieciach z Domu Dziecka. Przygotowała szlachetną paczkę pełną słodyczy. Obdarowywanie innych, stało się już ich tradycją. Już od pierwszej klasy sprawiają dzieciom radość.

Dorota Śliwińska


29.11.2013r. ---> zdjęcia

Andrzejki w klasie 0a

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Z tej okazji skorzystali również uczniowie klasy 0a. Andrzejkowy klimat bardzo udzielił się wszystkim. Śmiechu i komentarzy do każdej wróżby nie zabrakło. Jedni potraktowali przepowiednie mniej poważnie i z niedowierzeniem, inni widać było, że przyjęli je z ogromną powagą i zadumą. W klasie było głośno, radośnie i przepełniał ją śmiech. Momentami trudno było zapanować nad grupą, ale nie ma co się dziwić takich atrakcji można się spodziewać tylko raz w roku.

Aneta Ochalik, Alicja Czupryńska


29.11.2013r. ---> zdjęcia

Andrzejki

29 listopada dzieci klas I - III spotkały się w szkole na zabawie andrzejkowej. Przebrane za wróżki, czarownice, koty wesoło bawiły się przy muzyce. W specjalnie przygotowanej sali wróżb lały wosk, wróżyły z kart, losowały swoje horoskopy, w pączkach szukały karteczek. Było wiele śmiechu i radości. Zadowolone wracały do domu.

Dorota Śliwińska


29.11.2013r. ---> zdjęcia

Europejski Dzień Wynalazcy

29 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Wynalazcy. Nie można było takiego dnia nie uczcić. W ramach wielu warsztatów odkrywano z fascynacją i ciekawością przyczyny, okoliczności, historię i istotę odkryć w historii ludzkości. Tego ducha odkryć  można było czuć w całym budynku szkolnym... Albert Einstein mówił że: "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Promując kreatywne myślenie postanowiliśmy dać szansę wykazania się młodym wynalazcom - konstruktorom. Uczniowie dostali instrukcję wykonania samolotu, rakiety, statku oraz mostu.  Swoje prace prezentowali w sali gimnastycznej. Największą frajdę zrobiły nam loty rakiet. Uczniowie przygotowali również  prezentacje multimedialne na temat polskich wynalazców i ich wynalazków. Dużą radość sprawiło dzieciom przebranie się za "szalonego wynalazcę" i zaprezentowanie się w na wybiegu dla młodych naukowców.
Atmosfera była iście gorąca i elektryzująca! Jestem ciekawa, który z młodych badaczy zapisze się w historii ludzkości…

Agnieszka Fulczyk27.11.2013r. ---> zdjęcia

I Gminny Konkurs Kaligraficzny

27 listopada w Szkole Podstawowej w Koziegłowach odbył się I Gminny Konkurs Kaligraficzny klas III. Po wcześniejszych eliminacjach w naszej szkole, do konkursu wyłoniono uczniów klasy IIIa: Wiktorię Dukarską, Julię Kimel, Wiktorię Konieczną i Miłosza Paprockiego. Dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami. Wiktoria Konieczna zdobyła wyróżnienie. Samo uczestnictwo dzieci w tym konkursie było już wygraną, bo spotkały się w nim najładniej piszące dzieci z całej Gminy.

Dorota Śliwińska


27.11.2013r. ---> zdjęcia

Klasa 0b w Szkole Muzycznej w Poznaniu

Dnia 27 listopada 2013r. klasa 0b odwiedziła klasę I Szkoły Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Zerówkowicze zaprezentowali inscenizację Jana Brzechwy - "Na straganie", zatańczyli i zaśpiewali. Uczniowie klasy I Szkoły Muzycznej wręczyli naszym dzieciom drobne upominki - "Wesołe buźki", które własnoręcznie wykonali z okazji "Dnia Życzliwości". Przy okazji wizyty w Szkole Muzycznej zwiedziliśmy również Katedrę Poznańską.

Jolanta Kryszak


26.11.203r. ---> zdjęcia

Warsztaty artystyczne

 Dziewczynki z klasy IIIc miały okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Tematem zajęć były własnoręcznie wykonane przytulanki. Igły i nici poszły w ruch. Nie brakowało ciekawych pomysłów i nowatorskich rozwiązań. Efekty pracy można oglądać na załączonych zdjęciach.

Marta Kapuścińska


25.11.2013r.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada, z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach plastycznych. Wykorzystując różnorodne techniki, stworzyli  wymyślonego przez siebie misia. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą, a wspaniałe sylwetki misiów można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Karolina Borowiak


21.11.2013r. ---> zdjęcia

Duży czyta małemu

Już po raz drugi dzieci z naszej szkolnej świetlicy gościły starsze koleżanki, obecnie uczennice czerwonackiego gimnazjum. Dziewczyny odwiedziły nas wraz z panią Małgorzatą Skrzypczak (bibliotekarką w gimnazjum), aby przeczytać młodszym koleżankom i kolegom wybrane przez siebie utwory dla dzieci i pobawić się razem z nimi. W październiku przeczytały bajkę o szewczyku Dratewce, a w listopadzie przedstawiły fragment książki "Dziadek i niedźwiadek". Zajęcia przygotowane przez gimnazjalistów są cennym urozmaiceniem czasu spędzanego przez dzieci w naszej świetlicy oraz na pewno bardzo dobrze wykorzystanym.
Dziękujemy za czas nam poświęcony i z niecierpliwością  czekamy na grudniowe spotkanie.

Magdalena Wróblewska


13.11.2013r. ---> zdjęcia1 ---> zdjęcia2

Warsztaty dla nauczycieli

Po raz kolejny wychowawcy świetlicy oraz nauczyciele zerówek i klas nauczania wczesnoszkolnego doskonalili swoje umiejętności na warsztatach plastycznych. Były to w tym roku zajęcia ze scrapbookingu czyli pracy na skrawkach oraz tworzenie prac z papierowej wikliny. Mamy nadzieję, że prace wykonane tymi technikami będą cieszyły oko nie tylko w szkole, ale również w domach dzieci.

Magdalena Wróblewska


11.11.2013r.

95. rocznica odzyskania niepodległości


09.11.2013r. ---> zdjęcia

Nasi uczniowie kibicują Lechowi Poznań

W sobotę, 9 listopada, wybraliśmy się na mecz Lech Poznań - Ruch Chorzów. Już po raz drugi w tym roku szkolnym kibicowaliśmy biało-niebieskim. Wspieraliśmy naszych dzielnie, głośno zagrzewając ich do walki. Mecz wzbudzał ogromne emocje zarówno zawodników jak i kibiców.  Lechici nareszcie zaznali smaku zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2, a my wróciliśmy do Czerwonaka w świetnych humorach, śpiewając i klaszcząc.

Agnieszka Fulczyk


05.11.2013r. ---> zdjęcia

Wizyta w Bibliotece Gminnej w Czerwonaku

Dnia 05.11.2013r. dzieci z klasy 0a wybrały się na pieszą wycieczkę do Biblioteki Gminnej w Czerwonaku. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Gościem specjalnym w bibliotece był miś. Dzieci zostały zaproszone do czytelni na „spotkanie z książką”. Słuchały tam czytanych przez bibliotekarkę fragmentów przygód Kubusia Puchatka. Dzieci miały okazję zapoznać się z biblioteką oraz wystawką najciekawszych książek dla najmłodszych czytelników. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kolorowanki Misia Uszatka. (AC, AO)

Aneta Ochalik, Alicja Czupryńska


31.10.2013r. ---> zdjęcia

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

W dniu 31.10.2013r. dzieci z klasy 2b były w Bibliotece Gminnej  na spotkaniu z okazji Dnia Misia. Wszyscy mieli ze sobą  pluszowe misiaki.  Dzieci wysłuchały fragmentów książki o bohaterach Stumilowego Lasu. W grupach pracowały nad rozwiązaniem hasła „Kubuś Puchatek lubi miód”. Szybko poradziły sobie z czytanymi zagadkami. W trakcie zajęć wykonały pracę plastyczną, której bohaterem był oczywiście miś. Na zakończenie wszyscy wpisali się do księgi pamiątkowej i podziękowali za miłe spotkanie.

Danuta Olech


29.10.2013r. ---> zdjęcia

Konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima

29 października odbył się konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima. Konkurs miał za zadanie popularyzację twórczości Juliana Tuwima oraz zainteresowanie dzieci poezją tego autora, zwłaszcza w obecnym roku, ogłoszonym przez Sejm RP rokiem Juliana Tuwima. W konkursie wzięło udział 49 uczniów z klas I-VI. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały przygotowane wiersze, prezentując wysoki poziom artystyczny. Występy dzieci oceniała komisja, która brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, poprawność techniczną i ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami konkursu zostali:
Marek Machiński – kl. IIb, Vanessa Waszak – kl. IIIa, Kacper Korta – kl. IIIa, Weronika Kopeć – kl. IVb, Natalia Cichoń – kl. IVb, Gabrysia Antoniów – kl. Va.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za piękne chwile z poezją Juliana Tuwima. (JF)


19.10.2013r. ---> zdjęcia

Pasowanie na ucznia

19 października 2013r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Uroczystość miała nietypowy charakter. Uczniowie i rodzice zostali poddani próbie. Wyznaczoną trasą musieli dojść na parking leśny na Dziewiczej Górze. Nie było to łatwe, gdyż leśne chochliki porozwieszały na drzewach tajemnicze koperty, w których znajdowały się przygotowane dla uczestników wyprawy zadania. Wszyscy spisali się na medal i w świetnych humorach dotarli na miejsce zbiórki. Podczas oficjalnej części uroczystości uczniowie i ich rodzice złożyli ślubowanie, a następnie pani Dyrektor pasowała na ucznia wszystkich pierwszoklasistów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Rady Rodziców. Dodatkową atrakcją było dla dzieci wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zajadanie słodkości przygotowanych przez rodziców.

Karolina Borowiak


18.10.2013r.

Wycieczka do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Dnia 18.10.2013r. dzieci z klasy 0a wybrały się na wycieczkę do Parku Orientacji Przestrzennej do Owińsk. Jest to miejsce, w którym osoby niewidzące lub słabowidzące mogą się uczyć poruszania na otwartej przestrzeni. Znajdują się tam urządzenia imitujące m.in. dźwięki ruchu ulicznego, jest strumyk oraz wiele urządzeń przygotowanych specjalnie z myślą o niewidomych. Nie zabrakło też takich urządzeniach jak huśtawki, równoważnie, czy tory przeszkód. Niecodzienne atrakcje, które dzieci tam spotkały sprawiły im ogromną przyjemność i zadowolenie z nowych doświadczeń. Plac zabaw jest bogato wyposażony, każde dziecko znalazło tam coś dla siebie do zabawy. Dzieci dały upust swojej niespożytej energii. Po tak wyczerpującej zabawie wrócili głodni i spragnieni bezpiecznie do szkoły. Mamy nadzieję, że wyjazd na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci, a przy następnej okazji równie chętnie będą korzystać z placu, który stanowi ogromną atrakcję. (AC, AO)


17.10.2013r. ---> zdjęcia

Zerówki w Państwowej Szkole Muzycznej nr 2 w Poznaniu

Dnia 17.10.2013r. dzieci z klas 0a i 0b odwiedziły Pństwową Szkołę Muzyczną nr 2 w Poznaniu. Szkoła zorganizowała koncert dla przedszkoli. W związku z tym, że szkoła nosi imię Tadeusza Szeligowskiego - cenionego kompozytora poznańskiego, większość utworów, które grali pianiści z klas I - VI były skomponowane przez niego. Powitała nas serdecznie p. Bogumiła Szeligowska - córka kompozytora a jednocześnie nauczycielka tej szkoły. Ciekawym punktem koncertu była bajka muzyczna pt. "Rybi bal" - T. Szeligowskiego, którą z zaciekawieniem obejrzały dzieci z naszej szkoły i kilku poznańskich przedszkoli. Dzieci miały okazję obejrzeć duże koncertowe fortepiany oraz zagrać na różnych instrumentach w klasie perkusyjnej

Jolanta Kryszak


09-15.10.2013r. ---> zdjęcia

Klasa 0a dba o zdrowie

Uczniowie klasy 0a doskonale wiedzą jak dbać o zdrowie. Dnia 09.10.2013r. dzieci udały się z wizytą do apteki, aby porozmawiać z panią farmaceutką o witaminach. Tego samego dnia odwiedziły także sklep z warzywami i owocami, gdzie mogły się im przyjrzeć z bliska, dotknąć, a także dokonać zakupu składników potrzebnych do wykonania sałatki owocowej. Każdy uczeń wybrał sobie jabłko, które skosztował po powrocie do szkoły.

14.10.2013r. klasę 0a odwiedziła mama Huberta Wujczaka, która jest asystentką stomatologa i przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat właściwej higieny jamy ustnej. Pani Wujczak przeczytała opowiadanie „Ząbkowe czary mary” i pokazała plansze obrazujące etapy psucia się zęba. Każdy uczeń miał szansę podejść do wielkiej sztucznej szczęki i za pomocą dołączonej do niej szczoteczki wyczyścić je i zademonstrować w jaki sposób myje swoje zęby.

Kolejnego dnia dzieci robiły sałatkę jarzynową. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności, wszyscy pokroili je naprawdę fachowo i świetnie się przy tym bawili, a w trakcie jedzenia podkreślali jej walory smakowe. W zdrowym ciele zdrowy duch! Zerówka zgodnie z tą zasadą codziennie korzysta ze spacerów na świeżym powietrzu połączonych z zabawami i zbieraniem jesiennych skarbów. Jak widać u nas nigdy nie jest nudno (AC, AO)


04.10.2013r. ---> zdjęcia

Wizyta w Komisariacie Policji w Czerwonaku

Dnia 04.10.2013r. klasa 0a odwiedziła Komisariat Policji w Czerwonaku. Uczniowie zobaczyli dyżurkę, cele, sale odpraw, gabinet komendanta i pomieszczenia biurowe. Niewątpliwie największa atrakcją dla dzieci był wóz policyjny, w którym każdy mógł nie tylko usiąść i założyć czapkę policjanta, ale także włączyć specjalnym pilotem syrenę. Cała wycieczka spotkała się z wielkim entuzjazmem i zaspokoiła ciekawość dzieci odnośnie tego jak wygląda i funkcjonuje komisariat. Okazało się, że co drugi uczeń klasy 0a chce zostać w przyszłości policjantem. (AC, AO)


27.09.2013r. ---> zdjęcia

Wizyta uczniów klasy 3c w Państwowej Szkole Muzycznej w Poznaniu

Tradycyjnie, pod koniec września, klasa 3c wybrała się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, aby świętować Urodziny Muzyki. Młodzi melomani mieli okazję wysłuchać koncertu zagranego przez ich rówieśników. Przyjrzeli się z bliska instrumentom: gitarze, skrzypcom, wiolonczeli, fortepianowi i kontrabasowi. Podróżowaliśmy szynobu- sem, również mieliśmy możliwość wykorzystać wolne chwile w Ogrodzie Jordanowskim.

Marta Kapuścińska


26.09.2013r. ---> zdjęcia

Wycieczka klasy IIIa na Stadion Lecha

26 września dzieci z klasy IIIa wyjechały na wycieczkę na Stadion Lecha. Z pomocą przewodnika zwiedzały cały stadion i wszystkie pomieszczenia dla zawodników. Były na płycie boiska, na trybunach i w szatniach sportowców. Spotkały się z zawodnikami Lecha, od których udało się zdobyć kilka autografów. Bardzo zadowolone wróciły do szkoły. (DŚ)


22.09.2013r. ---> zdjęcia

Bieg z klasą

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w „Biegu z Klasą”. Bieg odbył się 22 września i była to już czwarta edycja. Uczniowie naszej szkoły biegli wokół jeziora Maltańskiego na dystansie 5,5 km. Bieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej PARTNER, a honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny. BIEG z KLASĄ to impreza organizowana z myślą zarówno o dzieciach, młodzieży jak i dorosłych. Startować w nim mogą całe rodziny, a także "reprezentacje" szkół. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu, no i oczywiście p. Agnieszce Fulczyk, która poraz pierwszy pobiegła również z nami, przebiegając dystans 10,5km :). Kolejny bieg już w przyszłym roku. Zapraszamy.

Beata Janas


20.09.2013r. ---> zdjęcia

Akcja "Sprzątanie Świata – Polska 2013"

20 września 2013 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Czerwonaku o godzinie 8.30 według tras zaznaczonych na mapkach zaczęła prace porządkowe. Każda osoba zaopatrzona była w rękawice jednorazowego użytku, które zapewniały bezpieczeństwo podczas zbierania śmieci. Następnie uczniowie w szkole brali udział w warsztatach ekologicznych, podczas których  tworzyli plakat, wiersz a także strój ekologiczny. Dla nich został również przygotowany apel ekologiczny ze scenką humorystyczną w wykonaniu uczniów klasy IVb i VIa.

Elżbieta Musielska


17.09.2013r. ---> zdjęcia

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny: 3 drużyny chłopców oraz 1 drużyna dziewcząt. W eliminacjach gmnnych drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do ćwierćfinałów wojewódzkich, które odbyły się 20 września 2013r. we Wrześni. Dziewczęta spisały się znakomicie i awansowały do półfinałów wojewódzkich. Odbędą się one w Szamotułach 27 września 2013r.
Skład drużyny dziewcząt: Joanna Markiewicz, Klaudia Jakubowicz, Teresa Łuczak, Martyna Stola, Wiktoria Jaroszewska, Wiktoria Bednarek, Weronika Bredow.


02.09.2013r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Zaczynamy. 2 września 2013r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pani dyrektor Małgorzata Marciniak najpierw powitała dzieci młodsze z klas 0 - III a godzinę póżniej uczniów pozostałych klas. Po częściach oficjalnych uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.
Życzymy wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy oraz sukcesów w nauce.
Rada Rodziców
Internetowa gra edukacyjna
"Pierwsza pomoc: BLS/AED"


Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu

Akademia Kreatywnego Futbolu