logo
Wybicki

 
 
Edukacja

SportSzkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku
ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak tel.: 61 8120 250, e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 - 02.09.2013r.:
- klasy 0 - III ---> godz. 900
- klas IV - VI---> godz. 1000
 
Nasza szkoła z lotu ptaka
Dzięki uprzejmości p. Dariusza Słowiakowskiego możemy podziwiać naszą szkołę i jej otoczenie z lotu ptaka. Zapraszamy do oglądania zdjęć. >>>>>
17.06.2013r.
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
Dnia 17 czerwca 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Magda Kozłowska z kl. IIIa, drugie miesce Martyna Stola z kl. IIIa, a trzecie miejsce Natalia Cichoń z kl. IIIb. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! (MP)
Konkurs plastyczny
W czerwcu odbył się konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły, w którym należało przedstawić miejsca lub osoby związane ze stolicą Wielkiej Brytanii, Londynem. W konkursie  w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Dukarska (kl. IIa), II miejsce Natalia Cichoń (kl. IIIb), a III miejsce Martyna Jankowska (kl. IIa). W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęłą Wiktoria Mermela z kl. VIb, drugie miejsce Marysia Madura z kl. IVb, a trzecie miejsce Julia Łabędzka z kl. VIb. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! (MP)
07.06.2013r.
Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Bolechowie
Dnia 7 czerwca 2013r w Szkole Podstawowej w Bolechowie odbył się V Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English is Fun." Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów i jeden z nich - Wojciech Chudziński z klasy VIa - zajął w nim II miejsce. Serdecznie gratulujemy finaliście! (MP)
07.06.2013r.
Spotkanie z bohaterami książek ---> zdjęcia

7 czerwca uczniowie z klasy Ib byli w bibliotece na os. 40-lecia.Wszyscy z dużym zaciekawieniem oglądali i czytali różne książki. Potem wysłuchali wierszy Juliana Tuwima czytanych przez Alicję, Zuzię, Igora i Michała. Byli też poszukiwaczami liter składających się na tytuł wiersza pt. „Lokomotywa”. Na zakończenie zajęć dzieci malowały na dworze bohaterów poznanych utworów. Wizyta w bibliotece bardzo się wszystkim podobała. Dzieci obiecały, że wrócą z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczać ciekawe książki. (DO)
04.06.2013r.
Klasy IIIa i IIIb na Szlaku Piastowskim
---> zdjęcia
    Celem wycieczki klas IIIa i IIIb był historyczny Szlak Piastowski. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Żninie, gdzie wsiedliśmy w kolej wąskotorową. Przystankiem docelowym był Biskupin, gdzie dzieci miały okazję zwiedzać Rezerwat Archeologiczny, w którym największe wrażenie zrobiła rekonstrukcja grodu-wału, bram, falochronu, domów i ulic. Uczniowie mieli tutaj możliwość poczuć jak żyli mieszkańcy tego miejsca 2700 lat temu.
    Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ostrów Lednicki, na który przepłynęliśmy promem. Pomimo braku słońca i zachmurzonego nieba, uczniom dopisywał humor- zgodnie stwierdzili, że taka wyprawa to przedsmak przygody z historią w czwartej klasie.  (KJ)
03.06.2013
Klasa IIa w Toruniu
---> zdjęcia
    Wycieczka do Torunia. W dniu 3 czerwca klasa IIa wyjechała na wycieczkę do Torunia. Po drodze zwiedzili zamek krzyżacki w Golubiu Dobrzyniu. W samym Toruniu spacerowali po Rynku Staromiejskim. Zobaczyli Dom Kopernika, Krzywą Wieżę ,Kościół i wiele innych obiektów toruńskiej starówki. Byli w Planetarium. W Żywym Muzeum Piernika, miały możliwość własnoręcznie wyrabiać i piec pierniki. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni wrócili z wycieczki. Zabrali ze sobą ogromny bagaż wrażeń i upominków. (DŚ)
27.05.2013r.
W Parku Orientacji Przestrzennej ---> zdjęcia
27 maja uczniowie z klas Ia i Ib miło spędzili czas w Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskich. Dzieci razem z przewodnikiem spacerowały po ogrodowych alejkach i podziwiały piękne rośliny. Dużo radości wszystkim sprawił plac zabaw. Każdy chciał skorzystać ze wszystkich atrakcji, a było ich mnóstwo. Dzieci wspinały się po linach, ścianie wspinaczkowej, skakały na trampolinie oraz kręciły się na karuzeli. Było dużo śmiechu i radości. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. (DO)
25.05.2013r.
DRAGONY 2013
Mimo deszczowej pogody, w sobotę, 25 maja 2013 roku na torze regatowym Malta w Poznaniu ponad 320 dzieci wzięło udział w V edycji Mistrzostw Szkół w Wyścigach Smoczych łodzi „Dragony 2013”. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Stomil Poznań.
Impreza jak co roku odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego i Rektora AWF w Poznaniu prof. dr hab. med. Jerzego Smorawińskiego, a z brzegu wszystkich bardzo gorąco dopingowała Dyrektor Wydziału Sportu UMP Pani Ewa Bąk. Nagrodą główną w rywalizacji był bon na sprzęt sportowy do sklepu Decathlon Franowo, a także lot dla 2 osób z Poznania w dowolne miejsce w Europie ufundowany przez firmę Ryanair.
Osady walczyły na dystansie 200m. Nasza szkoła wzięła udział po raz drugi w tych mistrzostwach. W tym roku niestety nie udało nam się obronić pierwszego miejsca ale zabawa była przednia.
W rywalizacji szkół podstawowych w Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa 61, która wyprzedziła Szkołę Podstawową 6 i SP 51.
Nasza osada osiągnęła ostatecznie 8 czas (1:26) na 14 osad.

W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Lubonia, które wyprzedziło Gimnazjum 64 i Gimnazjum z Czerwonaka.
Nagrodami w Mistrzostwach Szkół były bony na sprzęt sportowy do sklepu Decathlon Franowo oraz medale i puchary ufundowane przez firmę Podium Czerwonak.
Wszyscy uczestnicy sobotnich zmagań mięli okazję wziąć udział również w ćwiczeniach zumby przeprowadzonych przez instruktorkę Pure Malta Poznań.

W trakcie zawodów po raz pierwszy został również rozegrany Sprinterski Wyścig Mistrzów w Kajakarstwie. W zawodach wystartowało 9 najlepszych zawodników z całej Polski (konkurencja K-1 kobiet i C-1 mężczyzn). Wśród nich nie zabrakło: Karoliny Naji i Beaty Mikołajczyk (brązowych medalistek IO z Londynu), Anety Koniecznej (3-krotnej medalistki IO) czy Marty Walczykiewicz (srebrnej medalistki Mistrzostw Świata). Dla wszystkich startujących był to ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata
w Kajakarstwie, który już od piątku odbędzie się w Poznaniu.
23.05.2013r.
XV Gminnym Konkursie Skaczące Piłeczki ---> zdjęcia
Pod koniec maja reprezentanci klas drugich wzięli udział w XV Gminnym Konkursie Skaczące Piłeczki w Koziegłowach. Każda drużyna musiała stawić czoła w kilkunastu konkurencjach sportowych, pokazie artystycznym oraz quizie. Nasi uczniowie podczas emocjonującej rywalizacji zdobyli największą ilość punktów, zajmując tym samym 1 miejsce. Jest to dla nich ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Wspomnieć należy również o koleżankach z klasy, który w autorskim pokazie tanecznym nie miały sobie równych.
Wszystkim uczestnikom gratuluję! (MK)
17.05.2013r.
Klasa IIa ćwiczy udzielanie pierwszej pomocy ---> zdjęcia

Podczas tygodnia dbania o zdrowie dzieci z klasy IIa uczestniczyły czynnie w przyspieszonym kursie udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadził go specjalnie zaproszony przez nauczyciela ratownik medyczny p. Hubert Majsnerski. Następne zajęcia będą odbywały się na fantomie. Dzieci już nie mogą  doczekać się tego spotkania. (DŚ)

16.05.2013r.
Rambit '2013
W dniu 16.05.2013r. w Bolechowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczno – Sportowy Rambit 2013. Drużyna Szkoły Podstawowej w Czerwonaku dzielnie walczyła do ostatniej kropli potu. „Matematycy” rozwiązywali zadania o najwyższym poziomie trudności, natomiast „sportowcy” prezentowali umiejętności ruchowe oraz sprawność fizyczną. W wyrównanej walce uczniowie zdobyli II miejsce. Z nieukrywaną radością i satysfakcją z całego serca gratuluję.
Agnieszka Fulczyk
16.05.2013r.
Przygotowywanie prezentów

Dzieci z klasy IIa, bardzo starannie, z oddaniem przygotowywały prezenty dla mam z okazji ich święta.  Z masy solnej, techniką kolażu, wykonały przepiękne ramki. Wręczą je swym mamom 26 maja,2013 r.

14-16.05.2013r.
Dni Zdrowia
W ramach Dni Zdrowia w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w prelekcjach z zaproszonymi gośćmi dotyczącymi zaburzeń odżywiania, walki ze stresem i wspinaczki wysokogórskiej. Klasy IV i V przygotowały gazetki plastyczne i przestrzenne albumy na temat zdrowego odżywiania a klasy VI wzięły udział w konkursie na broszurkę komputerową „STOP-Nałogom”. Dla wszystkich uczniów zostało zorganizowane przedstawienie „Żeby zdrowym być” przez samorząd uczniowski. (EM)
15.05.2013r.
Wycieczka 2c do Koziegłów ---> zdjęcia
Dnia 15 maja uczniowie z klasy 2c wybrali się na pieszą wycieczkę do Koziegłów. Piękna pogoda była sprzymierzeńcem wiosennej wyprawy. Dzieci miały okazję pobawić się na placu zabaw oraz zwiedzić nieznane im dotąd zakątki naszej okolicy. Głównym celem naszej wyprawy były odwiedziny w banku, gdzie dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy kasjera oraz dowiedzieć się więcej na temat oszczędzania. (MK)
03.05.2013r.
02.05.2013r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2013r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jako święto państwowe, obchodzony jest od 2004r. Źródłem barw naszej flagi jest herb Królestwa Polskiego i herb Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopująego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. W polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła, dlatego też kolor biały na polskiej fladze znajduje się u góry.
30.04.2013r.
Konkurs Wiedzy o Kubusie Puchatku ---> zdjęcia

30 kwietnia uczniowie klas II wzięli udział w konkursie wiedzy o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Dzieci m. in. rozwiązywały krzyżówkę i zagadki dotyczące bohaterów „Kubusia Puchatka”, odpowiadały na pytania sprawdzające znajomość lektury, układały puzzle, bawiły się w kalambury. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie zespół klasy IIa, w składzie:Matylda Deckert, Wiktoria Konieczna, Julia Kimel, Zosia Majsnerska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i małe „Conieco”. (JF)
26.04.2013r.
Ortograficzne potyczki
W dniu 26.04.2013r. w Koziegłowach odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzne potyczki. Zespół Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w składzie: Hanna Błauciak, Katarzyna Jabłońska i Jadwiga Minksztym, zdobył prestiżowe – III miejsce! Dziewczynki zwycięsko przeszły dwa pierwsze etapy konkursu – szkolny i gminny, gdzie pokonały wszystkie drużyny ze szkół w naszej gminnie. Trud, rzetelne przygotowanie, mnóstwo pracy własnej i zapał pozwoliły uczennicom osiągnąć sukces. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!!
Romana Orłowska
Lidia Bronowicka-Trybuś
22.04.2013r.
Światowy Dzień Ziemi "Elektroodpady - proste zasady"

Dnia  22.04.2013r. uczniowie klasy Va przygotowali dla swoich kolegów z klas I-III i IV-VI przedstawienie z okazji Światowego Dnia Ziemi w formie rozprawy sądowej. Dotyczyło ono właściwego postępowania z elektroodpadami. (EM)

18.04.2013r.
Konkurs Muzyków Instrumentalistów

W dniu 18 kwietnia 2013r. odbył się Konkurs Muzyków Instrumentalistów. Naszą szkołę reprezentowała Marianna Minksztym z klasy IIIc, która w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce.
Serdecznie gatulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (MW)

17.04.2013r.
Poznajemy świat wieloma zmysłami ---> zdjęcia
Jak na życzenie, w dniu naszej wycieczki zaświeciło słońce, które zachęciło uczniów klas IIIa i IIIb do zwiedzenia jedynego takiego w Europie Parku Orientacji Przestrzennej położonego w Owińskach. Na około 3h powierzchni dzieci miały okazję zobaczyć ogród barokowy z ok. 280 gatunkami roślin. Najwięcej radości sprawił jednak plac zabaw, w który wkomponowano specjalne przyrządy dydaktyczne, takie jak: karylion ziemny wydający dźwięki i wibracje, równowa- żnie, huśtawki, ślizg linowy, trampoliny, pajęczyny.  Dzięki tak zorganizowanej przestrzeni uczniowie poza rozwijaniem sprawności fizycznej mieli okazję uczyć się orientacji przestrzennej. Podsumowując, tego dnia najbardziej liczył się dobry humor i wspaniała zabawa. (KJ)
10.04.2013r.
3. rocznica katastrofy smoleńskiej
10.04.2010r.
    Trzy lata temu, w Smoleńsku (Rosja), rozbił się samolot wiozący polską delegację na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Zginęło 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński, żona prezydenta Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, pracownicy kancelarii prezydenta, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych RP, szefowie instytucji państwowych, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych, oficerowie ochrony oraz załoga samolotu.
73. rocznica Zbrodni Katyńskiej
1940 - 2013
    Wiosną 1940r. na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich rozstrzelano ponad 14 tysięcy polskich żołnierzy i policjantów oraz blisko 7 i pół tysiąca cwilnych więźniów. Jest to jednocześnie zbrodnia ludobójstwa (bo wymordowano członków określonej grupy narodowej), zbrodnia wojenna (bo jej ofiarą padli jeńcy wojenni) i zbrodnia przeciwko ludzkości (bo cywilnych więźniów zamordowano z przyczyn politycznych – w oparciu o bezpodstawne oskarżenia). Prawda o tych wdarzeniach bya zakazana do 1989r. Nazwa "Zbrodnia Katyńska" pochodzi od miejscowości Katyń koło Smoleńska (Rosja), gdzie odnaleziono pierwsze groby zamordowanych. Na terenie Rosji groby jeszcze odkryto w Charkowie i Miednoje a na Ukrainie w Bykowni.
Czytaj więcej:
http://katyn.ipn.gov.pl
http://www.muzeumkatynskie.pl
http://www.pamietamkatyn1940.pl
http://www.poland.gov.pl/Zbrodnia,Katynska,2568.html

27.03.2013r.

Szukanie „zajączka” ---> zdjęcia
Dnia 27 marca klasa III b wybrała się na boisko szkolne w poszukiwaniu „zajączka”. Duża ilość śniegu na boisku nie przeszkodziła w poszukiwaniach. Wszystkim udało się odszukać  prezenty od „zajączka” i z radością wróciliśmy do szkoły. (LK)

22.03.2013r.

Światowy Dzień Wody
    W piątek, 22 marca, po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Uczniowie podczas apelu zaprezentowali scenką słowno-muzyczną, mówiącą o potrzebie oszczędzania wody. Przybliżyli także problem zanieczyszczenia i deficytu wody we współczesnym świecie w prezentacji multimedialnej Woda to życie. 
    W konkursie plastycznym Woda – skarb Ziemi pierwsze miejsce ex aequo zajęły uczennice : Dominika Tynecka z kl. 5a i Paulina Hoffmann z kl. 5b. Drugie miejsce zdobyła Paulina Jankowiak z kl. 5a. 
    Uczniowie uświadomili sobie problem niedostatku wody pitnej i zagrożeń związanych z niewłaściwym jej użytkowaniem oraz konieczność racjonalnego korzystania z dobra, jakim jest woda.
Opiekun SU
Agnieszka Fulczyk
21.03.2013r.
Warsztaty "Czarowanie słowem"
    W czwartek, 21 marca witaliśmy wiosnę, obchodząc Światowy Dzień Poezji. Od rana mali i trochę więksi recytatorzy walczyli o nominację do etapu gminnego w konkursie Wiosenne przebudzenie. Wszyscy uczniowie brali udział w warsztatach „Czarowanie słowem”, na których tworzyli wiersze o wiośnie (Może w końcu przyjdzie!), wykonywali kolorowe, baśniowe kwiaty oraz śpiewali piosenki – jednym słowem, używali wszelkich wiosennych zaklęć. Dzień, uczniowie klas IV-VI, zakończyli wspólną biesiadą poetycką w stołówce szkolnej, gdzie prezentowali swoje i ulubione wiersze. 
    Uczniowie zmotywowani do pięknego wysławiania się, przeżyli ten dzień w przekonaniu, że poezja również może bawić.
Romana Orłowska
Agnieszka Fulczyk
15.03.2013r.
Konkurs plastyczny
Dnia 15 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury "Sokół" odbył się konkurs plastyczny, w trakcie którego uczestnicy mieli wykonać obraz ilustrujący jedną z legend dotyczącą miejcowości Czerwonak.
Naszą szkołę reprezentwały: Wiktoria Brudniewicz - kl. IVb, Wiktoria Mermela - kl. VIb, Jadwiga Minksztym - kl. VIb.
Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Brudniewicz zajęła II miejsce a Jadwiga Minksztym zajęła III miejsce.
Wiktoria Brudniewicz wzięła też udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Dom Bretanii w Poznaniu. Jej praca została wybrana i razem z innymi będzie reprezentować Poznań na wystawie w Paryżu. Serdecznie gratulujemy. (MW)
15.03.2013r.
Cała prawda o Józefie Wybickim.....  --->  zdjęcia
Już tradycją w naszej szkole stała się organizacja konkursu wiedzy o patronie naszej szkoły - Józefie Wybickim. W potyczkach umysłowych wzięły udział klasy III, których przedstawiciele zmagali się z szeregiem zadań przyrodniczych, polonistycznych, matematycznych oraz plastycznych. Wiedza trzecioklasistów zaskoczyłaby niejednego, co więcej doping kolegów i koleżanek słychać było zapewne na Placu Zielonym :)
06.03.2013r.
Rekolekcje wielkopostne ---> zdjęcia
Rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbyły się od 4 do 6 marca. Myślą przewodnią były słowa Jezusa: „Wy jesteście solą ziemi”. Rekolekcje odbywały się zarówno w kościele parafialnym, jak i w szkole. W kościele nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Łukasz Lewandowski z Poznania. W szkole uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć warsztatowych przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli. Uczniowie brali udział w warsztatach literackich, tanecznych, plastycznych, filmowych i muzycznych, podczas których, w bardzo interesujący i ciekawy sposób  poznawali sens tego, co to znaczy bycie dzisiaj „solą ziemi”. (ZG)
05.03.2013r.
Mini Piłka Koszykowa
---> zdjęcia
W Swarzędzu odbyły się Półfinały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej. Reprezentacja naszej szkoły składała się z sześciu zawodników: Michał Słowiakowski, Artur Bredow, Dawid Bachorski, Bogusz Kwarta, Maciej Harłożyński i Jakub Rogalski. Niestety nasza drużyna, z przyczyn organizacyjnych, rozgrywała mecze poza konkurencją. W związku z tym zajęliśmy IV miejsce. Gdyby nie ta cała sytuacja, chłopcy z naszej szkoły faktycznie zajęliby I miejce, dostając się tym samym do rozgrywek finałowych. A oto wyniki naszych meczów: Czerwonak - Swarzędz (22:8), Kostrzyn - Czerwonak (19:17), Czerwonak - Szczodrzykowo (18:11). Gratulujemy drużynie chłopców i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. (BJ)
01.03.2013r.
Narodowy Dzień Pamięci
22.02.2013r.
Z wizytą w przedszkolu ---> zdjęcia
22 lutego klasa Ib wybrała się do przedszkola na Plac Zielony. Uczniowie zaprezentowali inscenizację wiersza i zabawę taneczno - ruchową o zimie. Przedszkolaki również przedstawiły nam swój program artystyczny. Była zima, bałwanki i śnieżynki.  Po występach poczęstowano nas słodyczami  i zaproszono do wspólnej zabawy na dywanie. Chętne dzieci zrobiły  styropianowe bałwanki, które potem zabrały do szkoły. Był też czas na zimowe zabawy na śniegu. Wszyscy miło spędzili czas w to piątkowe przedpo- łudnie. (DO)
22.02.2013r.
2c i 3a na zimowo
---> zdjęcia

Klasa 2c i 3a korzysta z uroków zimy. Wspólne zabawy na śniegu oraz bitwy na śnieżki umilaja nam czas w lutym. My się zimy nie boimy!
19.02.2013r.
W Palmiarni ---> zdjęcia
19 lutego, mimo wielkiej śnieżycy, dzieci z klas IIa i IIIc wyjechały do Palmiarni. Z wielkim zainteresowaniem oglądały roślinność z różnych stref klimatycznych. Najwięcej  jednak czasu spędziły przy akwariach. Po wyjściu z Palmiarni znowu wróciły w zimową aurę.
19.02.2013r.
540. rocznica urodzin
Mikołaja Kopernika
16.02.2013r.
94. rocznica zakończenia
Powstania Wielkopolskiego
27 grudnia 1918r. - 16 lutego 1919r.
08.02.2013r.
Koncert uczniowski ---> zdjęcia
Dnia 08.02.2013r. w naszej szkole odbył się koncert uczniowski podczas, którego młodzi wykonawcy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerokim audytorium.
Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00. Zebranych gości, dzieci, nauczycieli, panią dyrektor Małgorzatę Marciniak oraz rodziców przywitała pani Marlena Wobszal, która wprowadziła widzów, słuchaczy w muzyczny nastrój i klimat. W programie koncertu uczniowie wystąpili jako wokaliści, instrumentaliści, recytując wiersze i przedstawiając monodram.
Wszystkie koncerty podobały się słuchaczom czego dowodem były gromkie oklaski. Naszym młodym artystom życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy.
Wokaliści:
Natalia Cichoń IIIa, Dominika Borowska –Dobrowolska IVb, Dominika i Paulina Jankowiak Va, Julia Janku VIb, Natalia Waniek VIa, Natalia Sławińska VIa
Instrumentaliści:
Marianna Minksztym III – keyboard, Gabriela Antoniów IVa – skrzypce, Małgorzata Kamieniczna IVb – keyboard, Marcin Kamieniczny Vb – keyboard
Recytacja wierszy:
Magda Fiksa IIc, Barbara Idziak IIIc, Agnieszka Przybylska Va
Monodram:
Natalia Jakubowicz IVa   (EM)
08.02.2013r.
Uczniowie z klasy 2c postanowili stworzyć Świnki Skarbonki. Wymagało to dużo pracy i cierpliwości, ale efekt jest piękny. Teraz pozostaje tylko oszczędzać :-). (MK) ---> zdjęcia

Ferie 2013 ---> zdjęcia
    Kulig, „Życie Pi” i „Prawie jak Gladiator” w fotelu kinowym, ognisko w „Osadzie Traperskiej” połączone z"obcowaniem ze zwierzętami... To tylko niektóre z atrakcji, z których uczniowie mieli okazję skorzystać. Dzieci odwiedziły także laboratorium przyrodnicze w Biedrusku, w którym uczestniczyły w lekcji przyrodniczej dotyczącej ptaków i ryb oraz własnoręcznie wykonały karmnik. Brały udział również w prezentacji multimedialnej pt. „Chiny”, z której dowiedziały się, jak żyją ludzie w tym kraju, co jedzą, w co się ubierają. Poznały kulturę i zwyczaje chińskich kolegów. Uczniowie mieli okazję poznać język chiński na warsztatach ze studentem sinologii. Uczyli się pisać swoje imię oraz liczyć po chińsku!
    Korzystając z pogody, uczniowie lepili bałwany oraz jeździli na sankach.  Nie zabrało także zajęć sportowych i plastyczno-artystycznych.
    Każdy dzień ferii rozgrzewała aktywność uczniów, ich energia oraz ciepła herbata i kiełbaski pieczone w ognisku.

Do zobaczenia już za rok (AF)
22.01.2013r.
150. rocznica
Powstania Styczniowego
22 stycznia 1863r.Więcej o powstaniu:
http://www.bn.org.pl/powstanie/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_styczniowe
http://www.historia.azv.pl/powstanie-styczniowe.html

Mały Inżynier ---> zdjęcia
Nasza szkoła od 26.11.2012 do 28.01.2013 bierze udział w "Małym Inżynierze". Są to zajęcia praktyczne z robotyki i eksperymentów prowadzone przez studentów z Politechniki Poznańskiej. Szesnastu uczniów z klas V-VI wylosowanych z listy chętnych średnio co tydzień uczestniczy w spotkaniach trwających po 4 godziny, podczas których konstruują roboty wyścigowe, przemysłowe, budują gry oparte o prosty obwód elektryczny – "nerwusometr” :), czy badają właściwości substancji z życia codziennego np.: powietrza, skrobi. Każde zajęcia to dużo emocji, zaangażowania, rywalizacji zespołowej a przede wszystkim zdobywanie wiedzy poprzez świetną zabawę. (EM)

07.01.2013 r.
Pożegnanie Amelki z klasy IIIb

Dzień 7 stycznia był ostatnim dniem w szkole dla Amelki Muszytowskiej z klasy III b. Od drugiego semestru Amelka będzie uczennicą szkoły w Poznaniu. Był to smutny dzień, bo Amelka była miłą i serdeczną koleżanką. Pokazała nam jak dobrze można funkcjonować mając problemy zdrowotne. Nauczyła nas zrozumienia dla innych i niesienia im pomocy w potrzebie. Dziękujemy!
Otrzymała od nas na pożegnanie laurkę z naszymi podpisami i mały prezent. Wspólne zdjęcia będą miłym wspomnieniem o Amelce. Życzymy Amelce sukcesów w nauce i dobrych przyjaciół w nowej szkole.(LK)
04.01.2013r.
Bal na 100 par ---> zdjęcia
4 stycznia, w sali gimnastycznej, która na ten jeden dzień zamieniła się w salę balową, odbył się balik karnawałowy klas I-III. Jak co roku uczniowie stawili się w komplecie, kolorowo ubrani i uśmiechnięci. Wśród obecnych dzieci pojawiły się wróżki, księżniczki, piraci, rycerze, kowboje, pszczółki i wiele innych postaci. Jak na prawdziwy bal przystało, nie zabrakło DJ-a oraz animatorów ze szkoły tanecznej „Hajdasz”, którzy porwali dzieci w świat tańca. Mali przebierańcy w rytm ulubionych przebojów muzycznych, spędzili 2 godziny na wyśmienitej zabawie. Nie pozostało nic  innego jak czekać na kolejny balik, który będzie…już za rok. (KJ)
21.12.2012r. Wigilia w klasie IIIa i IIIb ---> zdjęcia
Tuż przed świętami uczniowie klas III a i III b wspólnie usiedli przy wigilijnym stole. Oprócz słodkiego poczęstunku, śpiewania tradycyjnych kolęd i składania sobie nawzajem życzeń, trzecioklasiści uczestniczyli w konkursie wiedzy nt. tradycji bożonarodzeniowych. Quiz wywołała wiele emocji i pokazał, że uczniowie znają obrzędy, tradycje i daty związane z grudniowym świętem Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także prezentów od Gwiazdora. Uroczyste spotkanie zakończono jasełkami, które przygotowali uczniowie klas starszych. (KJ)
21.12.2012r. 
Wigilia w klasie IIa ---> zdjęcia

Wigilia w klasie IIa była bardzo uroczysta. Dzieci odświętnie ubrane, w powadze dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy, obejrzały szkolne Jasełka. Pod choinką znalazły zostawione przez Gwiazdora paczki. (DŚ)

21.12.2012r.
Klasowa Wigilia Ib ---> zdjęcia
21 grudnia uczniowie klasy I b spotkali się przy stole wigilijnym. Dzieci składały sobie świąteczne życzenia i łamały się opłatkiem. Po wspólnie zaśpiewanych kolędach wszyscy częstowali się przygotowanymi smakołykami. Dużo radości sprawiły dzieciom prezenty, które czekały na nich pod choinką. Potem odbyło się kolędowanie. Chłopcy i dziewczynki z talerzami słodyczy odwiedzali uczniów z innych klas i składali im życzenia. Na zakończenie  wszyscy obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy piątej. (DO)
19.12.2012r.
W Teatrze Animacji ---> zdjęcia
19 grudnia dzieci klas Ia, Ib i klasy IIa były w Teatrze Animacji w Poznaniu na przedstawieniu pt: "Brzydkie Kaczątko". W wielkim skupieniu i w zachwycie obejrzały bajkę. Do szkoły wróciły bardzo zadowolone. (DŚ)
14.12.2012r.
Zawody pływackie
14 grudnia odbyły się Gwiazdkowe Zawody Pływackie o Puchar UKS Grot Koziegłowy. Uczniowie naszej szkoły zajęli medalowe miejsca. Są to:

- Marta Nowak z klasy VIa - I miejsce stylem dowolnym i II miejsce stylem klasycznym na dystansie 50m;
- Mikołaj Stachowiak z klasy IIa - I miejsce stylem dowolnym na dystansie 25m;
- Adam Jakubowski z klasy IIa - II miejsce stylem dowolnym na dystansie 25m.
Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Zofia Majsnerska, Matylda Deckert, Jagoda Werner, Kinga Motylewska, Łukasz Weiss, Grzegorz Czechowski, Julia Gudzio, Natalia Słowińska, Daria Kopeć, Julia Cywińska.
Gratulujemy zwycięzcom a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. (BJ)
12.12.2012r.
Coraz bliżej święta… ---> zdjęcia
12 grudnia klasa IIb, IIc i IIIa miały okazję spędzić czas w fabryce bombek w Gnieźnie i z bliska przyjrzeć się produkcji ozdób świątecznych. Uczniowie z nieskry- waną ciekawością i podziwem przyglądali się pracy specjalistów, którzy z precyzją tworzyli na ich oczach „szklane cuda”. Kolejnym punktem wycieczki była fabryka krówek w Czerniejewie, gdzie dzieci nie tylko poznały tajniki produkcji wszystkim znanych słodkości, ale także mogły ich skosztować, co przywołało uśmiech na ich twarzach. (KJ)
05.12.2012r.
Zajęcia z robotyki w IIa ---> zdjęcia
W klasie IIa, w ramach Mikołajek, odbyły się warsztaty z robotyki. Razem z ekspertami z eduRobotyki, dzieci z najnowocześniejszych materiałów LEGO EDUCATION projektowały, budowały i ożywiały roboty. Dziewczynki natomiast brały udział w SPA. Same robiły płyny do kąpieli, mydła, pilingi, kremy, błyszczyki. Warsztaty bardzo dzieciom się podobały. (DŚ)
30.11.2012r.
Prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach ---> zdjęcia
Klasa IIa, już po raz drugi, nie zapomniała o dzieciach z Domu Dziecka i przygotowała dla dzieci świąteczne paczki pełne słodyczy. Mikołajkowe paczki trafiły do dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach. (DŚ)
13.11.2012r.
Konkurs recytatorski "Poezją jesień się zaczyna"

13 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Poezją jesień się zaczyna”. Do konkursu przystąpiło 55 uczniów z klas I-VI. Na tle jesiennej oprawy scenicznej dzieci prezentowały utwory polskich poetów. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami konkursu zostali:
Marek Machiński, kl. Ib
Malwina Nowaczyk, kl. IIb
Magda Fiksa, kl. IIc
Barbara Idziak, kl. IIIc
Natalia Jakubowicz, kl. IVa
Uczniowie wyróżnieni:
Julia Janku
Dominika Kamińska
Igor Pietras
Martyna Stola
Wiktoria Januszewska
Natalia Cichoń
Mateusz Magnuszewski
Magda Kozłowska
Julia Kimel
Weronika Kopeć
Julia Konik
Wiktoria Konieczna
Agnieszka Przybylska
Gabriela Antoniów
(JF)
11.11.2012r.
94. rocznica odzyskania niepodległości
20.10.2012r. "Dziecko potrafi" ... też w sobotę. ---> zdjęcia
20 października w sobotni ranek klasa III b wybrała się do Poznania na Plac Wolności. Odbywały się tam od godziny 10.00 działania kreacyjne dla najmłodszych dzieci w ramach projektu Centrum Warte Poznania - "Dziecko Potrafi". Ustawione duże namioty  zapraszały do zabawy. Były to zajęcia: poznawanie słowa - kreacja teatr i kreacja książka, poznawanie dźwięku - kreacja muzyka, poznawanie koloru - kreacja plastyka, poznawanie ruchu - kreacja taniec. Dzieci mogły wybierać dowolne zajęcia i w nich uczestniczyć. Każdemu uczestnikowi przyklejono karteczkę z imieniem. Dużo śmiechu i radości dostarczyły warsztaty teatralne "Cudaki zwierzaki", w których trzeba było wykazać się mimiką i zdolnością odgrywania różnych ról. Warsztaty plastyczne zadziwiały ogromnym wyborem farb, pędzli, kredek. Każdy mógł zabrać swoją pracę do domu. Wszyscy bawili się świetnie! Wielkie wrażenie na dzieciach zrobiła też piękna fontanna na Placu Wolności. W blasku słońca obserwowaliśmy krople wody spadające po ściankach fontanny. Spacer po Starym Rynku dostarczył dużo wrażeń. Zadowoleni z warsztatów i pobytu w Poznaniu wróciliśmy do Czerwonaka. (
LK)
17.10.2012r.
„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas” ---> zdjęcia
17 października 2012 r. to pamiętna data dla pierwszaków. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci w obecności rodziców zaprezentowały swoje umiejętności. Pięknie zaśpiewały piosenki, pochwaliły się swoją wiedzą o szkole. Udowodniły, że potrafią dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Uczniowie wykazali się dużą sprawnością podczas pokonywania toru przeszkód, który również zaliczyli rodzice. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu dzieci otrzymały swoje pierwsze legitymacje i niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości odbyło się spotkanie przy stole zastawionym słodkimi przysmakami przygotowanymi przez rodziców. (DO)
10.10.2012r.
Uczniowie IIc w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej ---> zdjęcia

10 października uczniowie klasy IIc pojechali na koncert "U Pani Muzyki na urodzinach". Dzieci z wielką ciekawością wysłuchały uczniów z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, którzy prezentowali swe umiejętności grając na fortepianie, harfie, flecie, wiolonczeli, skrzypcach i gitarze. Po koncercie drugoklasiści korzystając ze słonecznej pogody spędzili czas na beztroskiej zabawie w Ogródku Jordanowskim. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili szynobusem do Czerwonaka. (MK)
06.10.2012r.
„To wszystko dla Was- drodzy Chłopcy„  ---> zdjęcia
Dnia 6 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka - z tej oto okazji odbył się konkurs, dzięki któremu wyłoniliśmy „Chłopców na medal”. Uczestnicy musieli wykazać się nie lada zdolnościami, m.in. w nawlekaniu koralików na sznurek, prezentując samego siebie a także w typowo „damskich” konkurencjach, tj. rozpoznawaniu kosmetyków i przedmiotów związanych z urodą, zaplataniu warkocza. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało nasze żeńskie jury, złożone z samych młodych dam, a o odpowiedni doping zadbali pozostali uczniowie klas I-III. Po wyłonieniu zwycięzców, chłopcy i dziewczynki wrócili do klas, gdzie czekało na nich kolejne wyzwanie: zaprojektowania oraz stworzenia ubioru damskiego i żeńskiego wprost z lat 70. Rezultaty działań młodych artystów można obejrzeć na II piętrze naszej szkoły. (KJ)
04.10.2012r.
Wycieczka do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach
---> zdjęcia

Tematem  jednej z lekcji w klasie IIa była rozmowa na temat różnych sposobów porozumiewania się i poznawania otoczenia. Dlatego też, dzieci udały się 4 pazdziernika na wycieczkę do Owińsk, do Parku Orientacji Przestrzennej. Tam zobaczyły w jaki sposób dzieci pozbawione zmysłu wzroku poznają świat. Póżniej świetnie bawiły się na róznorodnych sprzętach: karuzeli, zjeżdżalni, torach przeszkód pająkach i wielu innych. Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły. Nawet pogoda im dopisała. (
DŚ)
26.09.2012r.
Bezpieczna droga do szkoły
Dnia 26 września odbyło się spotkanie dzieci z klas 0-III z policjantem. Uczniowie poznali zasady poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Pod bacznym okiem policjantów przechodzili po pasach pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa. (
DO)
25.09.2012r.
Klasy IIc i IIIa na wycieczce w lesie - zdjęcia

W dniu 25 września klasa 3a i 2c wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Uczniowie z wielkim entuzjazmem wkroczyli do lasu, gdzie nazbierali kasztany, żołędzie, szyszki i korę, które wzbogaciły klasowy kącik przyrodniczy. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą dobierając do gatunków drzew liście, które z nich spadły, a panie wychowawczynie przyjmowały i podziwiały bukiety zrobione z darów jesieni. Jednak najwięcej emocji wzbudziło zbieranie kasztanów na Placu Zielonym, na którym dzieci prześcigały się w ilościach zgromadzonych skarbów. Po ponad godzinnym spacerze zmęczeni, ale i zadowoleni drugo- i trzecioklasiści wrócili do szkoły. (
KJ)
14.09.2012r.
Sprzątanie Świata ---> zdjęcia 1 zdjęcia 2

Nasza szkoła, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 14.09.2012. Jednym z jej punktów było sprzątanie odpadów znalezionych na tym obszarze oraz poznanie ścieżki edukacyjnej na szlaku na Dziewiczą Górę. Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcję o godz. 9.00. Każda klasa zgodnie  z trasą zaznaczoną na mapce podążała ścieżką edukacyjną na Dziewiczą Górę, gdzie wykonywała zadania, jednocześnie sprzątając teren. Budziło to wśród uczniów zdrową rywalizację w słusznej sprawie, a także uczyło odpowiedzialności i samodzielnego działania. Na koniec odbyły się zabawy sportowe między klasami na Dziewiczej Górze. Uczniowie zakończyli „Sprzątanie Świata” około godziny 12.15 z poczuciem dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku. Mamy nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o przyrodę i otoczenie. (EM)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego
w Czerwonaku odbędzie się 3 września 2012r.:
  • o godzinie 900 dla klas 0- III,
  • o godzinie 1000 dla klas IV - VI.


Rada Rodziców


Internetowa gra edukacyjna
"Pierwsza pomoc: BLS/AED"


Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu